Президент України Віктор Янукович відвідав Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.
Главу держави супроводжували Міністр оборони України Дмитро Саламатін, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Замана та керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.
Президент України оглянув навчальні класи, їдальню і казарми, після чого привітав особовий склад Київського військового ліцею з Днем захисника Вітчизни.
Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України наголосив, що роль, яку відігравала вітчизняна армія в утвердженні молодої Української держави, забезпеченні внутрішньої і зовнішньої стабільності, миру та спокою наших громадян, важко переоцінити. Але для того, щоб бути готовим відповісти на сучасні виклики та загрози, Українське військо повинно йти в ногу з часом.
– Сучасні технології унеможливлюють тривалі війни. Ставка робиться на стратегію стримування і локальні спецоперації з використанням всього арсеналу політико-дипломатичних, розвідувальних, інформаційно-психологічних, економічних та екологічних засобів впливу на противника. Україна має бути готова протидіяти таким загрозам, – зазначив Президент України, наголосивши, що у нових умовах радикальна реформа та модернізація Збройних Сил є імперативом політики національної безпеки.
Глава держави підкреслив, що реформи армії в Україні мають відбуватися з урахуванням співвідношення їх пріоритетності та необхідності нейтралізувати відповідні загрози як національній безпеці України, так і обороні держави.
– Сьогодні держава має двохсоттисячні Збройні Сили з найбільшою, порівняно з сусідніми країнами, крім Росії, інфраструктурою, кількістю установ, підприємств, запасів військового майна, а також з озброєнням і військовою технікою. Однак протягом 2012-2015 років майже всі основні види озброєнь потребуватимуть заміни і переоснащення, – наголосив Президент України.
Глава держави визначив основні цілі військової реформи з урахуванням реального стану Збройних Сил, специфіки сучасного геополітичного положення України та її економічних можливостей: це створення боєздатних, мобільних, оптимальних за кількістю озброєння та чисельністю особового складу Збройних Сил, здатних ефективно забезпечувати оборону України, брати участь у міжнародних зусиллях з підтримання миру і безпеки; запровадження сучасної системи мобілізаційної підготовки та мобілізації з урахуванням особливостей останніх збройних конфліктів та війн, а також кращого досвіду європейських країн у цій сфері; адаптація бюджетних механізмів у сфері оборони до сучасних потреб Збройних Сил та фінансових можливостей держави.
– На цьому шляху, незважаючи на ситуацію, зумовлену світовою фінансовою кризою, Президент та Уряд, починаючи з 2010 року, внесли кардинальні зміни до бюджетної політики у сфері оборони. Тільки на 2012 рік ми збільшили фінансування Української армії майже на 3 мільярди гривень, – зазначив Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України.
Президент України зауважив, що одним із головних пріоритетів реформування Збройних Сил є модернізація армії, перш за все – оновлення озброєння.
– Паралельно зростанню економіки, протягом 2014-2015 років пропорційно зростатимуть видатки на технічну модернізацію військ, – зазначив він.
Наступним пріоритетом військової реформи Верховний Головнокомандувач назвав оптимізацію кількості управлінських структур, бойових з’єднань і частин, строки експлуатації зброї яких уже закінчилися, а в їх ремонті чи модернізації немає сенсу. А також вивільнення Збройних Сил від надлишкового або непридатного для подальшого використання рухомого та нерухомого військового майна, об’єктів інфраструктури.
– Завдяки цьому вдасться заощадити значні кошти і спрямувати їх на заходи з підвищення боєздатності Збройних Сил. Видатки на переозброєння військ зростатимуть до 25-30%, на їх бойову підготовку – до 15%, – зазначив Віктор Янукович.
Президент України наголосив, що військова реформа торкнеться й кадрової політики та соціального захисту військовослужбовців і членів їх сімей. Зокрема, держава збільшуватиме грошове забезпечення військовослужбовців та вирішуватиме проблему забезпечення постійним житлом.
– Це стосується поступового щорічного збільшення обсягів загальних видатків на потреби Збройних Сил з метою їх доведення, з розрахунку на одного військовослужбовця, до середнього рівня сусідніх країн – членів Євросоюзу та Російської Федерації, – підкреслив Віктор Янукович.
Глава держави зауважив, що, окрім суто військових, фінансових і технологічних аспектів військової реформи, він виділяє ще й гуманітарний – як ключовий для її успіху. Він запевнив, що держава приділятиме велику увагу відновленню поваги до професії військового, виховуватиме почуття патріотизму за допомогою інформаційних і освітніх програм.
– Зокрема, за прикладом формування Президентського кадрового резерву для державної служби, я хочу бачити проект створення Президентського кадрового резерву для Збройних Сил України. Найкращі випускники ліцею, молоді офіцери мають отримати можливість навчатися у найкращих військових освітніх закладах світу, – зазначив Віктор Янукович.
Президент України також наголосив, що в державі має бути створена мережа підтримки і поширення знань і безцінного досвіду, здобутого українськими військовими під час виконання завдань у рамках міжнародних миротворчих місій.
– Найближчим часом чекаю проектів відповідних рішень від Міністерства оборони, – зазначив він.
Віктор Янукович побажав ліцеїстам, їх батькам, вчителям і командирам здоров’я, наснаги та невичерпної енергії, зробив запис у Книзі почесних гостей ліцею та сфотографувався з ліцеїстами на згадку.
(За матеріалами сайту Міністерства оборони України, http://www.mil.gov.ua/news/print_news.php?lang=ua&id=23303)