9 липня 1997 року в рамках саміту НАТО в Мадриді глави держав та урядів країн-членів НАТО та Президент України Л.Кучма підписали «Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО». Хартія зафіксувала політичні зобов’язання сторін на найвищому рівні розвивати «особливе та ефективне» партнерство, яке сприятиме забезпеченню більшої стабільності та спільних демократичних цінностей в Центрально-Східній Європі, а також стала основою для консультацій між НАТО і Україною в контексті євроатлантичної безпеки і стабільності та в таких галузях, як попередження конфліктів, врегулювання криз, підтримка миру і гуманітарні операції.
Для забезпечення якнайповнішого розвитку відносин Україна-НАТО та втілення положень Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, сторони домовилися проводити періодичні зустрічі Північноатлантичної Ради з Україною, як правило, не рідше двох разів на рік, у форматі Комісії Україна-НАТО (КУН). Відповідно, засідання КУН відбуваються періодично на рівні глав держав та урядів, міністрів закордонних справ та оборони, а також послів.
Комісію Україна-НАТО було створено з метою вироблення рішень, спрямованих на розвиток відносин між Україною та НАТО, загальної оцінки стану розвитку відносин як у рамках програми »Партнерство заради миру», так і діяльності у військово-політичний сфері в контексті імплементації річних планів співробітництва, огляду процесу планування. КУН виконує функцію форуму з обговорення питань безпеки, а також тих, що становлять обопільний інтерес.
Історично можна виділити такі етапи розвитку діяльності Комісії Україна-НАТО:
10 жовтня 1997 року відбулося перше (інаугураційне) засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів в Брюсселі, на якому Україну представляв Глава Місії України при НАТО, Посол Б.Тарасюк.
11 листопада 1998 року відбувається засідання КУН, на якому учасники привітали схвалення Президентом України Державної програми співробітництва України з НАТО на 1999-2001 роки. Обговорюється питання направлення до Києва двох офіцерів НАТО по зв’язках, що сприятимуть участі України в програмі «Партнерство заради миру».
9 грудня 1998 року Комісія Україна-НАТО проводить засідання на рівні міністрів закордонних справ, на якому було обговорено виконання Хартії про особливе партнерство та узгоджено програму роботи на 1999 рік. Підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо призначення офіцерів зв’язку НАТО в Україні. Міністри країн-членів НАТО привітали прийняття Державної програми співробітництва України з НАТО на 1999-2001 роки.
18 грудня 1998 року Комісія Україна-НАТО проводить засідання на рівні міністрів оборони, на якому аналізується хід виконання заходів в галузі оборонного і військового співробітництва між Україною та НАТО.
22 березня 1999 року на засіданні Комісії Україна-НАТО посли обговорюють погіршення ситуації в Косові, вимагаючи від Федеративної Республіки Югославія погодитись на проміжну угоду, яку підписала делегація косовських албанців. Члени Альянсу висловили Україні свою вдячність за пропозицію надати допомогу у виконанні місії з повітряної верифікації в Косово та у можливій діяльності сил втілення миру під проводом НАТО.
24 квітня 1999 року глави держав та урядів 19 країн-членів Альянсу та України вперше зустрічаються на найвищому рівні у форматі Комісії Україна-НАТО. В рамках саміту у Вашингтоні Президент України Л.Кучма взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, на якому обговорено хід виконання Хартії про особливе партнерство; ситуацію в Косові; загрози, які постали перед євроатлантичною безпекою; адаптацію Альянсу та внеску України в європейську стабільність. Це засідання КУН надало нового потужного імпульсу нашому партнерству з НАТО, що було відображено у «Декларації Глав держав та урядів-учасників саміту Комісії Україна-НАТО», яка заклала підвалини для подальшого зближення підходів України та НАТО до вирішення проблем європейської безпеки.
Отже, з квітня 1999 року, згідно з положеннями Хартії, формат відносин переведено у площину спільного форуму – Комісії Україна-НАТО. Поряд з цим консультативним механізмом співробітництва Україна використовує також й інші механізми, такі як засідання Спільних робочих груп (СРГ) Україна-НАТО з питань воєнної реформи, озброєнь, економічної безпеки, планування на випадок надзвичайних ситуацій, з питань науки і захисту довкілля, а також регулярні засідання Україна-НАТО на рівні політичного, політико-військового керівного, військового, економічного та спеціального комітетів. Постійно відбуваються взаємні візити високого рівня, діалог між Верховною Радою та Парламентською Асамблеєю НАТО.
9 вересня 1999 року Комісія Україна-НАТО вітає досягнення КФОР і підтверджує майбутню участь України в міжнародних силах безпеки в Косові.
29 листопада 1999 року – КУН на рівні послів.
3 грудня 1999 року – КУН на рівні міністрів оборони.
1 березня 2000 року – перше засідання КУН на рівні послів в Києві.
25 травня 2000 року - засідання КУН на рівні міністрів закордонних справ у Флоренції, на якому обговорюється розвиток партнерства Україна-НАТО, зокрема відзначаються перше засідання КУН в Києві та візит Прем’єр-міністра України В.А.Ющенка до штаб-квартири Альянсу в Брюсселі, проводиться обмін думками стосовно ситуації на Балканах, Кавказі, Косові.
8 червня 2000 року на засіданні КУН на рівні міністрів оборони обговорюються питання співпраці між Україною та НАТО в КФОР, участь України в ПЗМ, плани перебудови українських збройних сил та інші аспекти партнерства.
14 грудня 2000 року – засідання КУН на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі. Міністри вітають позитивні досягнення у різних галузях співпраці та ухвалюють план роботи на 2001 рік. Міністри також переглянули стан співпраці на Балканах, в рамках ПЗМ, парламентських зв’язків, цивільного планування на випадок надзвичайних ситуацій, оборонну реформу та заходи проти поширення зброї масового знищення. Міністри високо оцінили рішення закрити Чорнобильську АЕС.
7 червня 2001 року на засіданні КУН на рівні міністрів оборони вітається створення інститут українських національних координаторів співробітництва Україна-НАТО. Україна запропонувала провести 5-6 липня в Києві симпозіум програми ПЗМ «Світ у 21-ому столітті: співробітництво, партнерство та діалог».
6 грудня 2001 року на засіданні КУН міністри закордонних справ держав-членів привітали рішення України надати дозвіл військовим літакам на проліт повітряним простором України. Обговорено шляхи поглиблення взаємодії у сфері боротьби з тероризмом, протидії відмиванню грошей, нелегальній імміграції, поширення ЗМЗ. Підписана Імплементаційна домовленість між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і обслуговування із знищення протипіхотних мін, якою започатковано проект утилізації в Україні 400 тис. протипіхотних мін. Схвалений робочий план на 2002 рік.
15 травня 2002 року у Рейк’явіку на засіданні КУН на рівні міністрів закордонних справ учасники відзначили спільне бажання вийти на якісно новий рівень відносин між Україною та Альянсом та доручили послам опрацювати поглиблення і розширення цих відносин. Учасники вітали заяву Міністра закордонних справ України А.Зленко стосовно того, що розширення Альянсу зміцнюватиме європейську безпеку, а його політика «відкритих дверей» - основний елемент процесу європейської інтеграції, що посилюватиме рівень національної безпеки України у контексті політики України на євроатлантичну інтеграцію.
7 червня 2002 року міністри оборони на засіданні КУН також підтвердили налаштованість поглиблювати і розширювати відносини Україна-НАТО.
22 листопада 2002 року в рамках саміту глав держав та урядів НАТО в Празі Президент України Л.Кучма взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, на якому було схвалено План дій Україна-НАТО та річний Цільовий план дій Україна-НАТО на 2003 рік.
План дій Україна-НАТО чітко визначив стратегічні й середньострокові цілі і пріоритети України для досягнення її мети – повної інтеграції у євроатлантичні структури безпеки – і створив стратегічні рамки для існуючого і майбутнього співробітництва Україна-НАТО відповідно до Хартії про особливе партнерство.
Річний цільовий план у рамках Плану дій Україна-НАТО передбачав перелік конкретних заходів як внутрішнього характеру, так і спільних Україна-НАТО, запланованих для досягнення всіх цілей Плану дій Україна-НАТО.
3 червня 2003 року на засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Мадриді розглядалася піврічна оцінка виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2003 рік. Міністри держав-членів закликали українську сторону продовжити реформи у відповідності із принципами демократії та міжнародного права.
12 червня 2003 року міністри оборони на засіданні КУН здійснили оцінку проведення воєнної реформи, завершення проекту утилізації протипіхотних мін, підготовки меморандуму про використання стратегічної авіації України в інтересах Альянсу, а також вітали зусилля Греції підготувати дослідження стосовно ймовірної утилізації в Україні 133 тис. тон боєприпасів, 1,5 млн. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї.
2 грудня 2003 року - КУН на рівні міністрів оборони, на якому започатковано всеосяжний Оборонний огляд.
5 грудня 2003 року на засіданні КУН на рівні міністрів закордонних справ розглянуто виконання Цільового плану Україна-НАТО на 2003 рік і стан підготовки Цільового плану на 2004 рік. Міністри держав-членів закликали Україну забезпечити вільні і чесні вибори, свободу слова та верховенство права в Україні, зміцнювати громадянське суспільство і систему правосуддя, поліпшити контроль над експортом озброєнь, а також забезпечити фінансово проведення оборонної реформи.
29 червня 2004 року в рамках саміту глав держав та урядів НАТО в Стамбулі Президент України взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, яке вперше проходило за участю семи нових членів Альянсу. З огляду на критичне ставлення держав-членів НАТО до внутрішньополітичних процесів в Україні, під час цього засідання рішення про залучення нашої держави до офіційних програм підготовки до членства в НАТО прийнято не було.
В той же час позитивним кроком у цьому напрямку, який підтвердив продовження принципової підтримки Альянсом курсу України на євроатлантичну інтеграцію, стало доручення КУН на рівні послів проаналізувати стан відносин Україна-НАТО, включаючи їх можливе поглиблення залежно від практичних здобутків України у виконанні цілей Плану дій Україна-НАТО з метою розробки відповідних рекомендацій до засідання КУН на рівні міністрів закордонних справ.
22 лютого 2005 року Президент України В.Ющенко взяв участь у роботі Брюссельського саміту Комісії Україна-НАТО, де заявив про зацікавленість України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Під час цього засідання Генеральний секретар НАТО Я.Схеффер та Президент США Дж.Буш зробили заяву про початок реалізації 12-ти річного проекту з утилізації в Україні 133 тис. тон боєприпасів, 1,5 млн. одиниць легкого озброєння і стрілецької зброї (ЛОСЗ) та 1000 одиниць переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК).
21 квітня 2005 року у Вільнюсі відбулося засідання КУН на рівні міністрів закордонних справ, за підсумками якого схвалено документ Україна-НАТО «Поглиблення співпраці Україна-НАТО: короткотермінові заходи», яким започатковано Інтенсифікований діалог щодо прагнень України до набуття членства та відповідних реформ. В рамках Вільнюського засідання КУН Міністром закордонних справ України та Генсекретарем НАТО було також підписано Угоду з Альянсом (у формі обміну листами) про участь України в антитерористичній операції НАТО в Середземному морі «Активні зусилля».
9 червня 2005 року на засіданні КУН на рівні міністрів оборони анонсовано намір України розробити Державну програму реформування ЗСУ на період до 2011 року, переглянуті робочі плани Спільної робочої групи з питань воєнної реформи на 2005-2006 роки.
18-20 жовтня 2005 року на запрошення Президента України В.Ющенка з візитом в Україні перебувала Північноатлантична Рада НАТО (ПАР) під головуванням Генерального секретаря НАТО Я.Схеффера. В рамках візиту проведено засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю Міністрів закордонних справ і оборони України, відбулася спільна зустріч ПАР-РНБОУ під головуванням Президента України (вперше у такому форматі). Основна мета візиту полягала у наданні можливості послам держав-членів в НАТО власноруч оцінити перетворення і започатковані у нашій державі реформи. За результатами візиту в Україні прийнято рішення щодо започаткування всеосяжного Огляду сектору безпеки.
8 грудня 2005 року в штаб-квартирі НАТО одночасно з міністерськими заходами НАТО відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, присвячене оцінці імплементації Цільового плану Україна-НАТО на 2005 рік. Основним підсумком цих заходів стало схвалення спільної заяви КУН та внесення до підсумкового комюніке засідання Північноатлантичної Ради Альянсу положень про підтвердження відкритості «дверей НАТО» для України та можливості залучення нашої держави до Плану дій щодо членства в НАТО.
28 квітня 2006 року в рамках міністерських заходів НАТО у Софії відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. У ході дискусії міністри закордонних справ держав-членів НАТО наголосили на своїй підтримці прагнень України щодо членства в НАТО та своїй готовності надати практичну допомогу у проведенні необхідних для цього реформ. Міністри однозначно підтвердили відкритість дверей НАТО для України, а також те, що Альянс буде готовий прийняти Україну до своїх лав тоді, коли до цього буде готова наша держава. Зверталася увага на важливість реформування безпекового сектору, продовження оборонної реформи, реформування судової системи та забезпечення верховенства права, боротьби проти корупції. Альянс також відзначив успіхи України у здійсненні демократичних реформ, свідченням чого стало вільне і справедливе проведення парламентських виборів відповідно до загальновизнаних демократичних стандартів. НАТО високо оцінила результати співробітництва між Україною і НАТО в рамках Інтенсифікованого діалогу, у т.ч. у контексті здійснення необхідних для вступу до НАТО реформ.
8 червня 2006 року - КУН на рівні міністрів оборони, на якому представлено перше щорічне видання Білої книги з оборонної політики на 2005 рік. Здійснено оцінку реалізації Державної програми реформування ЗСУ на період 2006-2011рр., а також заходів Інтенсифікованого діалогу в рамках воєнної реформи.
14 вересня 2006 року Прем’єр-міністр України В.Ф.Янукович взяв участь у засіданні Комісія Україна-НАТО, на якому вніс пропозицію тимчасово відкласти питання про переведення відносин Україна-НАТО на рівень Плану дій щодо членства, прив’язавши його до більш-менш широкої підтримки суспільства.
Підсумком цього заходу у штаб-квартирі НАТО є підтвердження важливості і цінності для обох сторін розвитку особливого партнерства та практичної співпраці, в т.ч. в рамках спільних операцій НАТО. Держави-члени НАТО висловилися на користь деполітизації відносин Україна-НАТО та визнання зв’язку між швидкістю руху України до НАТО і рівнем громадської підтримки ідеї членства України в Альянсі.
27 квітня 2007 року - Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк взяв участь у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, яке проходило у м.Осло. У ході засідання відбувся обмін думками щодо актуальних питань європейської безпеки та співробітництва України з Альянсом, зокрема сучасного стану і перспектив реформування оборонного і безпекового секторів нашої держави, співпраці у форматі Інтенсифікованого діалогу та реалізації завдань, визначених щорічними Цільовими планами Україна-НАТО в рамках Плану дій Україна-НАТО.
7 грудня 2007 року в Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, на якому українська сторона звернулася до представників країн-членів НАТО з проханням підтримати намір України приєднатися до Плану дій щодо членства в ході Бухарестського саміту Альянсу 2-4 квітня 2008 року.
4 квітня 2008 року в рамках саміту НАТО у м. Бухарест (Румунія) відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів, на якому Президент України В.Ющенко наголосив, що рішення яке було прийнято Північноатлантичною Радою «надала абсолютно чіткий сигнал» стосовно подальшого розвитку відносин України з НАТО. «Ми вдячні Альянсу і країнам-членам організації за підтримку євроатлантичних прагнень нашої держави», - сказав В.Ющенко, наголосивши, що на нинішньому Саміті НАТО вперше було чітко визначено - Україна буде в НАТО. «Це історична подія для нашого народу і держави, тому ми високо цінуємо підтримку усіма без винятку членами Альянсу наших намірів залучитися до ПДЧ», - наголосив Президент.
16 червня 2008 року в м. Київ відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні у контексті Інтенсифікованого діалог. Комісія Україна-НАТО обмінялася думками щодо стану та перспектив відносин і співробітництва НАТО-Україна у контексті рішень Бухарестського саміту, включаючи заявку України стосовно Плану дій щодо членства (ПДЧ), викликів, що залишилися, та відповідних реформ.
2-3 грудня 2008 року в Брюсселі відбулось засідання Північноатлантичної Ради (ПАР) НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу, в рамках якого 3 грудня 2008 р. пройшло засідання Комісії Україна-НАТО за участю Міністра закордонних справ України В.С.Огризка.
Головним підсумком зустрічі стало підтвердження країнами-членами НАТО всіх рішень стосовно України, ухвалених у Бухаресті.
Було відзначено прогрес, досягнутий Україною, та висловлено готовність Альянсу сприяти проведенню реформ, необхідних для досягнення членства в НАТО, передусім шляхом використання Комісії Україна-НАТО (КУН), центральну координуючу роль якої планується посилити через внесення відповідних змін до Хартії про особливе партнерство України з НАТО.
З метою активізації практичної взаємодії планується посилити інформаційний та контактний офіси НАТО в Україні.
Практичним механізмом реалізації реформ стануть Річні національні програми, виконання яких щорічно оцінюватиметься союзниками.
15 січня 2009 року У штаб-квартирі НАТО, Брюссель, під головуванням Генерального секретаря Альянсу Я.Схеффера відбулось засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів.
Засідання, що стало першим заходом у рамках політичного діалогу України з Альянсом у 2009 році, було присвячене обговоренню результатів засідань міністрів закордонних справ у грудні 2008 року.
Учасники засідання в цілому позитивно відзначили прогрес, досягнутий Україною у рамках Інтенсифікованого діалогу та процесу виконання Плану дій та щорічних цільових планів в його рамках. Було висловлене побажання щодо подальшого підвищення динаміки політичного діалогу та практичного співробітництва.
У цьому контексті було відзначено спільну готовність до опрацювання плану консультацій у рамках КУН на 2009 рік.
На прохання послів держав-членів НАТО Глава МУН поінформував присутніх про ситуацію, яка наразі складається навколо питання постачання Росією газу до Європи, та позицію України у цьому зв’язку.
Реалізація ухвалених у 2008 р. щодо України рішень обговорювалася під час засідання Комісії Україна-НАТО 5 березня 2009 року в Брюсселі в рамках неформальної зустрічі Північноатлантичної Ради на рівні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.
21 серпня 2009 року на виконання рішення ПАР НАТО, ухваленого міністрами закордонних справ у грудні 2008 р., було підписано Декларацію про доповнення Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, яка відобразила прогрес, досягнутий протягом останніх років у відносинах між Україною та НАТО, а також закріпила за КУН провідну роль у реалізації процесу, започаткованого на Бухарестському саміті Альянсу в 2008 році.
На засіданні ПАР НАТО на рівні міністрів закордонних справ 3-4 грудня 2009 р. у Брюсселі було оприлюднено оцінку виконання Україною її першої РНП, яка була в цілому позитивною. За підсумками засідань ПАР НАТО та КУН було підтверджено тверді зобов’язання союзників стосовно майбутнього членства України в НАТО, а також їх готовність максимально сприяти продовженню нашою країною відповідних реформ.
16 березня 2010 року - засідання Комісії Україна-НАТО у штаб-квартирі Альянсу за участю Заступника Міністра закордонних справ України К.П.Єлісєєва та заступника Генерального секретаря НАТО К.Бізоньєро. Обговорено основні пріоритети зовнішньої політики України після обрання Президента України, а також розвиток політичного діалогу та практичного співробітництва між Україною та НАТО в рамках виконання Річної національної програми на 2010 рік.
29 вересня 2010 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося чергове засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів під головуванням заступника Генерального секретаря НАТО К.Бізоньєро.
Члени Комісії Україна-НАТО погодилися, що попередній аналіз співпраці Україна-НАТО в цьому році у сферах практичної взаємодії свідчить про конкретні здобутки та позитивне підґрунтя для продовження конструктивного співробітництва між Україною та НАТО з усіх питань.
7 грудня 2010 року Заступник Міністра закордонних справ України Олександр Горін взяв участь у засіданні Комісії Україна–НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі. Захід пройшов під головуванням Заступника Генерального секретаря НАТО Клаудіо Бізоньєро.
В ході засідання Заступник Міністра повідомив представників Альянсу про основні результати виконання Україною Річної національної програми співробітництва Україна–НАТО на 2010 рік. Окрема увага була приділена інформуванню країн Альянсу про конкретні кроки керівництва нашої держави, спрямовані на здійснення всеохоплюючих внутрішніх реформ. Акцент був зроблений на зусиллях влади з удосконалення податкової системи, виборчого законодавства, а також покращення системи координації співробітництва між Україною та Північноатлантичним Альянсом.
Під час обговорення реалізації зовнішньополітичних пріоритетів України було наголошено на європейській інтеграції як стратегічній меті нашої держави. Країни-члени Альянсу були поінформовані про результати нещодавнього саміту Україна–ЄС , в якому взяв участь Президент України.
Українська сторона привітала ухвалення нової Стратегічної концепції Альянсу під час нещодавнього саміту НАТО в Лісабоні та висловила готовність до подальшої взаємодії з Альянсом у процесі удосконалення міжнародної архітектури безпеки.
Сторони відзначили успішність спільних зусиль, спрямованих на подальше наповнення практичним змістом конструктивного партнерства України з НАТО. Було підтверджено обопільне прагнення продовжувати двосторонній політичний діалог та взаємовигідне співробітництво.
Представники країн-членів Альянсу позитивно оцінили зусилля України та результати, досягнуті в реалізації Річної національної програми співробітництва Україна–НАТО на 2010 рік. Окремо було наголошено на ролі України як важливого контрибутора євроатлантичної безпеки. Сторони домовилися й надалі співпрацювати у протидії традиційним та новим безпековим викликам і загрозам.
10 лютого 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанням енергетичної безпеки (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
1 березня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО щодо сучасних пріоритетів відносин Україна – НАТО та підготовки до засідання КУН на рівні міністрів закордонних справ (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
22 березня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету НАТО з питань політики та партнерств за участю заступника Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна, на якому було обговорено проект Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2011 рік (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
15 квітня 2011 року в рамках заходів Північноатлантичної ради НАТО в Берліні проведено засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ, участь в якому взяв Міністр закордонних справ України К.І.Грищенко.
За підсумками засідання ухвалено Спільну заява Комісії Україна–НАТО, в якій відтворені підходи України та Альянсу до ключових питань порядку денного їхніх відносин та важливих міжнародних проблем, а також визначила пріоритетні напрями співробітництва Україна-НАТО (попередній такий документ був прийнятий в 2007 році).
26 травня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств для обговорення заходів, вжитих нашою державою з метою протидії корупції та відмиванню коштів, отриманих незаконним шляхом (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
22 червня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств, в ході якого обговорено питання розробки Стратегії зовнішньої політики України (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
23 червня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО для обговорення ходу реалізації зовнішньополітичних пріоритетів України та відносини нашої держави з Альянсом (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
26 липня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанню придністровського врегулювання (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
20 вересня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанню безпеки в Чорноморському регіон (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
17 жовтня 2011 р. Засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанню європейської інтеграції України (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
4 листопада 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанню розвитку громадської дипломатії в Україні (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
11 листопада 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств щодо проекту Оцінки участі України у Процесі планування та оцінки сил у 2011 році (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
18 листопада 2011 р. Засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанню євроінтеграції України (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
21 листопада 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене оцінці виконання Україною Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО у 2011 році (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
23 листопада 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО за участю заступника Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна для обговорення питань, що стосуються проведення реформ в Україні (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
19 грудня 2011 року - засідання Комісії Україна-НАТО, в ході якого відбулася презентація та обговорення проекту Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на
2012 рік за участю міжвідомчої делегації України (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
6 лютого 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників, присвячене обговоренню актуальних питань у сфері контролю над озброєннями (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
29 березня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств, присвячене внеску України в мирне розв’язання конфліктів (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
26 квітня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТ/pО на рівні Комітету з питань політики та партнерств, присвячене обговоренню заходів, що вживаються Україною в рамках/strong боротьби з корупцією (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
Учасники засідання погодилися, що вдосконалення Україною антикорупційного законодавства, зокрема щодо виконання рекомендацій, наданих міжнародними організаціями, його ефективне застосування, а також залучення громадськості до формування та реалізації державної антикорупційної політики наблизить Україну до європейських стандартів боротьби з цим явищем.
17 липня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств, присвячене обговоренню безпекової ситуації в Чорноморському регіоні (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
У ході засідання представників делегацій держав-членів НАТО було поінформовано про зовнішньополітичні пріоритети Україні в регіоні Чорного моря. Окрему увагу приділено позиції України щодо врегулювання «заморожених» конфліктів на пострадянському просторі, а також зусиллям, які докладаються Україною з метою забезпечення регіональної безпеки.
13 вересня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств, присвячене обговоренню питань, пов’язаних з перебуванням Чорноморського флоту РФ на території України (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
25 вересня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене стану та перспективам особливого партнерства між Україною та НАТО в світлі 15-ї річниці укладення Хартії, а також пріоритетам головування України в ОБСЄ в 2013 році (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
Під час засідання було обговорено головні віхи, а також перспективи співробітництва України з НАТО в світлі 15-ї річниці започаткованого в м. Мадрид у 1997 році главами держав та урядів особливого партнерства між Україною та НАТО.
Учасники засідання Комісії відзначили взаємне бажання та зацікавленість у здійсненні двостороннього політичного діалогу, в ході якого також розглядатимуться міжнародні оцінки парламентських виборів в Україні. Окремо було наголошено на ролі України як важливого контрибутора євроатлантичної безпеки. Сторони домовилися й надалі співпрацювати у протидії традиційним та новим безпековим викликам і загрозам.
25 жовтня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерств з проблематики придністровського врегулювання (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель). У засіданні взяв участь Спеціальний представник України з питань Придністровського врегулювання.
16 листопада 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету НАТО з питань політики та партнерств, присвячене питанням співробітництва України з ЄС та кроків нашої держави на шляху європейської інтеграції (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
В ході засідання українською стороною підкреслено, що європейська інтеграція – незмінний пріоритет і стратегічний орієнтир зовнішньої та внутрішньої політики України. В свою чергу, співробітництво України з НАТО, залучення допомоги держав-членів Альянсу до проведення політичних, оборонних та безпекових реформ, які є визначальними для національної безпеки держави і є невід’ємною складовою політики європейської інтеграції України, сприятимуть підготовці України на шляху до членства в Європейському Союзі.
18 грудня 2012 року - засідання Комісії Україна-НАТО (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель), присвячене обговоренню результатів виконання Україною Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО на 2012 рік.
Представники країн Альянсу дали позитивну оцінку взаємовигідному практичному співробітництву та політичному діалогу Україна-НАТО. Окремо відзначався внесок України в операції з підтримання миру та безпеки під проводом Альянсу. Наголошувалося на готовності й надалі надавати сприяння та підтримку у реформуванні та розбудові української держави, яка є запорукою стабільності та безпеки на євроатлантичному просторі.
21 січня 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з політики та партнерств присвячене презентації проекту Річної національної програми співробітництва Україна–НАТО на 2013 рік, проведено в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі за участю міжвідомчої делегації України.
Під час засідання обговорено також питання продовження дії Трастового Фонду НАТО/ПЗМ з фінансування Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених з військової служби.
Сторони відзначили успішність спільних зусиль, спрямованих на подальше наповнення практичним змістом конструктивного партнерства України з НАТО. Було підтверджено обопільне прагнення продовжувати двосторонній політичний діалог та взаємовигідне співробітництво. Головний наголос був зроблений на прагненні української сторони не тільки продовжити практичне співробітництво між Україною та НАТО, але й відновити політичний діалог на високому рівні.
22 лютого 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель), під час якого обговорено питання розвитку співробітництва України та НАТО в оборонній сфері, а також стан та перспективи участі України в операціях під проводом Альянсу. Стороною НАТО висловлено вдячність Україні за її діяльність щодо підтримання миру та стабільності, а також її участь в операціях Альянсу та в Силах реагування НАТО.
Ключовими результатами засідання стали: підписання Угоди між Україною та НАТО про участь України в операції «Океанський щит»; схвалення Середньострокових пріоритетів співробітництва Україна-НАТО в оборонній сфері; рішення про продовження фінансування Трастового фонду НАТО/ПЗМ щодо соціальної адаптації військовослужбовців ЗСУ, звільнених у запас.
19 червня 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів щодо реалізації в Україні конституційної реформи та реформи виборчого законодавства за участю Радника Президента України М.І.Ставнійчук (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
В ході засідання до представників держав-членів НАТО доведено інформацію про мету та зміст внутрішніх реформ, які проводяться чинною владою, зокрема у сфері модернізації Конституції України, реформування системи правосуддя та вдосконалення виборчого законодавства.
Представники країн-членів Альянсу позитивно оцінили зусилля України, спрямовані на реалізацію масштабних внутрішньодержавних перетворень, у тому числі в контексті виконання критеріїв для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, узгоджених під час Шістнадцятого саміту Україна-ЄС у лютому ц.р.
Учасники засідання КУН високо оцінили взаємодію НАТО з Україною та підтвердили готовність продовжувати партнерство з нашою державою під егідою Комісії Україна – НАТО та поглиблювати його шляхом інтенсивних контактів з Україною на всіх рівнях.
4 жовтня 2013 року -засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель)за участю Спецпредставника Діючого голови ОБСЄ з питань конфліктів, Посла з особливих доручень ДСМ МЗС України А.Дещиці та в.о. Спецпредставника України з Придністровського врегулювання, Посла України в Молдові С.Пирожкова, присвячене обговоренню актуальних питань врегулювання заморожених конфліктів на просторі ОБСЄ.
Під час засідання сторона НАТО підтвердила свою високу оцінку та підтримку зусиль України, спрямованих на розв’язання «заморожених» конфліктів на просторі ОБСЄ, у т.ч. в рамках Головування України в ОБСЄ в 2013 році.
10 жовтня 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету НАТО з політики та партнерств з проблематики нерозповсюдження зброї масового знищення (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель), в ході якого було доведено позицію України щодо ролі контролю над озброєннями для забезпечення Європейської архітектури безпеки, нових тенденцій в сфері ядерного нерозповсюдження, а також у сфері експортного контролю.
Обговорено ініціативи Українського головування в ОБСЄу частині завершення роботи над оновленням Принципів ОБСЄ 1994 року, що регулюють питання нерозповсюдження, та Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Презентовано досвід України в реалізації проектів з нерозповсюдження радіоактивних матеріалів в рамках ініціативи Великої Вісімки «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».
5 грудня 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету НАТО з політики та партнерств щодо підготовки до засідання КУН на рівні послів (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель).
9 грудня 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель)за участю Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Г.Г.Латія, присвячене актуальним питанням розвитку політичних та безпекових процесів у країнах Близького Сходу та Північної Африки.
В ході засідання обговорено стан та перспективи розвитку ситуації в регіон Близького Сходу та в Північній Африці, а також доведено позицію нашої держави з відповідних питань.Учасники засідання висловили підтримку важливості проведення діалогу з актуальних проблем цього регіону в рамках Комісії Україна-НАТО, що сприятиме кращому розумінню подій і, в кінцевому рахунку – зміцненню міжнародної стабільності і безпеки.
10 грудня 2013 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель)за участю Заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату А.В.Олефірова щодо виконання Україною Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО в 2013 році.
Стороною НАТО в цілому позитивно оцінено високу динаміку політичного діалогу та практичного співробітництва між Україною та НАТО в 2013 р., відзначено відчутні результати у реформуванні внутрішнього життя України відповідно до європейських стандартів, висловлено переконання у необхідності продовження внутрішніх реформ з метою зміцнення поточних результатів.
27 лютого 2014 року - засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель), в ході якого сторона НАТО підтвердила відданість положенням Хартії про особливе партнерство з Україною, зокрема в частині, що стосується підтримки Альянсом демократичного розвитку, територіальної цілісності та суверенності України. Глава української делегації Перший заступник Міністра оборони України О.Олійник також мав зустріч з Генеральним секретарем НАТО А.Ф.Расмуссеном.
2 березня 2014 року - екстренне засідання Комісії Україна–НАТО (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель) щодо ситуації в Україні, скликане в терміновому порядку у зв’язку зі зверненням України згідно зі статтею 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року.
В ході засідання державами-членами Альянсу висловлено одностайну підтримку незалежності, державного суверенітету України; надано високу оцінку зваженим діям української влади в кризовій ситуації; засуджено дії РФ на території нашої держави, визнано їх порушенням норм міжнародного права.
12 березня 2014 року погоджено орієнтовний план заходів у рамках Комісії Україна–НАТО на 2014 рік, яким передбачена значна кількість регулярних заходів в рамках КУН на всіх рівнях.
12 березня 2014 року - екстрене засідання Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій з Україною (штаб-квартира НАТО, м. Брюссель), скликане на виконання рішення Північноатлантичної ради НАТО, в ході якого Альянс одностайно підтвердив готовність оперативно реагувати на звернення України щодо надання практичної та матеріально-технічної допомоги в умовах надзвичайної ситуації цивільного характеру, в разі виникнення такої потреби.
1 квітня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав зовнішньополітичних відомств за участю в.о. Міністра закордонних справ України А.Дещиці, в ході якого проведено всебічне обговорення розвитку політико – безпекової ситуації в Україні на фоні агресії з боку Російської Федерації та шляхів активізації співробітництва по лінії Україна-НАТО з метою підтримки суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, а також відновлення її обороноздатності.
За результатами засідання ухвалено заяву Комісії Україна-НАТО та Перелік конкретних заходів у рамках Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО для підтримки України.
13 травня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників, присвячене актуальним питанням енергетичної безпеки України. У засіданні взяли участь Голова правління НАК «Нафтогаз України» А.В.Коболєв та заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості І.М.Діденко, які інформували союзників щодо найважливіших питань, які постають сьогодні перед енергетичним сектором України на фоні триваючої агресії проти нашої держави з боку Росії.
20 травня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерства присвячене обговоренню політико-правових аспектів базування ЧФ РФ на території України.
21 травня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, в ході якого союзники засвідчили рішучу підтримку діям української влади в сучасних складних умовах, обговорили сучасний стан розвитку політико-безпекової ситуації в Україні на фоні агресії з боку Російської Федерації, а також окреслили можливі напрями подальшої політичної та практичної підтримки з боку НАТО українській державі.
3 червня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони за участю в.о. Міністра оборони України М.Коваля. Результати засідання надали практичного імпульсу подальшому розвитку співробітництва у сфері оборони, започаткуванню нових проектів на ініціатив (заснування трастових фондів, виділення додаткових внесків до існуючих проектів).
5 червня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань політики та партнерства присвячене обговоренню розвитку безпекової ситуації в Україні, політики Українського Уряду України щодо тимчасово окупованої території Криму, на якому союзники засвідчили повну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, наголосили на невизнанні анексії Криму, підтвердили готовність і надалі надавати Україні можливого сприяння в подоланні цього виклику безпеці.
25 червня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав зовнішньополітичних відомств за участю Міністра закордонних справ України П.Клімкіна. В ході засідання обговорено політико-безпекову ситуацію в Україні, пріоритети керівництва Української держави у внутрішній та зовнішній політиці, модальності розвитку співробітництва України та НАТО у новому безпековому середовищі.
29 серпня 2014 року – екстрене засідання Комісії Україна-НАТО на запит України відповідно до статті 15 Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року. Засідання відбулося у зв’язку із серйозною військовою ескалацією з боку Росії проти України. В рамках засідання держави-члени НАТО одностайно визнали, що незаконні дії Росії є актом агресії проти України, висловили цьому рішучій протест. Підкреслено, що на Саміті НАТО в Уельсі будуть оголошені конкретні рішення щодо серйозного збільшення політичної та практичної підтримки Україні з боку НАТО.
За результатами засідання Генсекретар НАТО А.Расмуссен виголосив заяву, в якій підтвердив рішучу солідарність Альянсу з Україною, засудив триваюче ігнорування Росією своїх міжнародних зобов'язань, висловив заклик до Росії припинити незаконні військові дії та підтримку озброєних сепаратистів, а також вжити негайних та контрольованих кроків для деескалації цієї серйозної кризи.
4 вересня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів за участю Президента України П.Порошенка (у рамках Саміту НАТО в Уельсі). Засідання стало визначальною подією на найвищому рівні на тлі військової інтервенції РФ в Україну. Під час заходу надано оцінку ролі України в підтриманні Євроатлантичної безпеки, визначено модальності подальшої взаємодії Україна-НАТО, а також засвідчено активну політичну та практичну підтримку України з боку НАТО та її держав-членів у подоланні нинішньої безпекової кризи, розвитку національного оборонного та безпекового сектору, модернізації Збройних Сил України відповідно до стандартів НАТО.
За результатами ухвалена Спільна заява Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів, в якій відображено найбільш важливі політичні елементи рішень саміту КУН: підтвердження військової інтервенції РФ в Україну та факту участі регулярних підрозділів ЗС РФ у прямих військових операціях на території України; офіційне визнання того, що дії Росії є навмисними та мають серйозні наслідки для стабільності та безпеки всього Євроатлантичного простору; визнання факту підтримки Росією бойовиків у східній Україні; одностайна підтримка суверенітету та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів та категоричне невизнання і засудження анексії Росією АР Крим; заклик до РФ припинити підтримку бойовиків, вивести свої війська, припинити військову діяльність вздовж/через лінію кордону з Україною, розпочати змістовний діалог з українською владою.
22 жовтня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань партнерств та колективної безпеки за участю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В.Лутковської, яке було присвячене проблематиці національних меншин в Україні та дотриманні їх прав і свобод.
17 листопада 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні заступників постійних представників, присвячене актуальним питанням енергетичної безпеки України. У засіданні взяли участь Голова правління НАК «Нафтогаз України» А.Коболєв, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості І.Діденко та заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції О.Зеркаль.
17 листопада 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань партнерств та колективної безпеки за участю заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Литвиненка та Посла з особливих доручень МЗС України Д.Кулеби. В ході засідання обговорено особливості ведення російською стороною «гібридної» війни проти України, у тому числі в інформаційному просторі.
18 листопада 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів за участю заступника Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції О.Зеркаль. В рамках засідання відбулося обговорення результатів позачергових парламентських виборів в Україні 26 жовтня 2014 р. та псевдовиборів на території так званих «ДНР» та «ЛНР» 2 листопада 2014 р.
2 грудня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ за участю Міністра закордонних справ України П.Клімкіна (у режимі відеоконференції). Під час заходу учасники обговорили сучасну безпекову ситуацію на євроатлантичному просторі, насамперед в Україні, внутрішньополітичний розвиток нашої держави, а також питання поглиблення співробітництва України з НАТО, зокрема у сфері реформування сектору безпеки і оборони нашої держави відповідно до натовських стандартів, невідкладні напрями подальшої підтримки Альянсом України у протидії безпрецедентній агресії та гібридній війні з боку РФ.
16 грудня 2014 року – засідання Комісії Україна-НАТО на рівні Комітету з питань партнерств та колективної безпеки, присвячене оціночної доповіді про стан виконання Україною у 2014 році критеріїв Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО.
26 січня 2015 року – екстрене засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, скликане на запит української сторони відповідно до статті 15 Хартії про Особливе партнерство між Україною та НАТО у зв’язку із загостренням ситуації на сході України та обстрілом Маріуполя. У засіданні взяв участь заступник Секретаря РНБО України М.Коваль. Учасники засідання суворо засудили дії проросійських терористів «ДНР» і «ЛНР», насамперед їх напади на мирне населення, а також агресивну політику Кремля. Союзники рішуче закликали Росію припинити підтримку терористів фінансами, сучасними важкими озброєннями і людськими ресурсами та закликали Москву повернутися за стіл переговорів.
За результатами засідання Генеральний секретар НАТО Й.Столтенберг виголосив заяву, в якій підкресли ключове значення України для безпеки Євроатлантичного регіону, а також підтвердив незмінність позиції НАТО щодо подальшої підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.