• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
Міністр оборони України Дмитро Саламатін: досягти успіху в розбудові безпечного Афганістану можливо тільки спільними зусиллями
Опубліковано 10 жовтня 2012 року о 13:52

10 жовтня ц.р. делегація України на чолі з Міністром оборони України Дмитром Саламатіним взяла участь у засіданні Північноатлантичної ради (ПАР) на рівні міністрів оборони з країнами – контрибуторами операції Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) Ісламської республіки Афганістан. Засідання пройшло під головуванням Генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена.

Під час засідання було обговорено поточний прогрес перехідного періоду, форми взаємодії країн – контрибуторів в Афганістані за межами перехідного періоду, а також формат місії під керівництвом НАТО після 2014 року.

На початку засідання Генеральний секретар НАТО А.Расмуссен у вступній промові відмітив прогрес, досягнутий спільними зусиллями МССБ та урядом Афганістану, зазначив актуальні питання, на яких доцільно зосередити увагу в ході засідання та наголосив на єдності Альянсу у намірах продовжувати надавати підтримку уряду Афганістану після завершення Перехідного періоду і передачі відповідальності за питання безпеки в країні.

Міністр оборони України також виступив в ході засідання МССБ. Він зокрема зазначив, що досягнути успіху в розбудові безпечного Афганістану можливо тільки спільними зусиллями. У цьому він переконався особисто в ході відвідування Афганістану у вересні ц.р. Міністр оборони України висловив вдячність литовським, польським, американським та афганським військовослужбовцям, пліч-о-пліч з якими українці виконують завдання. Було заявлено, що Україна є послідовною і продовжуватиме участь в операції в Афганістані.

Зазначено, що Україна зацікавлена у продовженні участі у міжнародних зусиллях в Афганістані і після 2014 року. Наразі наша держава активно залучена до процесу планування нової місії під проводом НАТО у форматі "28+6", що безумовно сприятиме виробленню оптимальних політичних і військових рішень на довгострокову перспективу.

Під час свого візиту Міністр оборони України також провів двосторонні зустрічі з Міністром оборони США Л.Панетта, Міністром національної оборони Туреччини І.Уілмазом, Міністром оборони Вірменії С.Оганяном, Міністром оборони Латвії А.Пабріксом, Міністром оборони Азербайджану С.Абієвим та Міністром оборони Афганістану Б.Мохаммаді.

У ході зустрічі Міністра оборони України з заступником Генерального секретаря НАТО послом О.Вершбоу було зазначено на важливості конструктивного партнерства України з Альянсом. Поінформовано про процеси, що відбуваються у сфері реформування та розвитку Збройних Сил України.

Було також підкреслено, що взаємодія України з НАТО зберігається у своїй змістовній основі на всіх рівнях. Тільки у цьому році відбулося дві зустрічі Президента України з Генеральним секретарем НАТО, остання у - вересні.

Річна національна програма співробітництва Україна-НАТО залишається основним програмним документом системного коротко- та середньострокового співробітництва з Альянсом.

Пріоритетним напрямом й надалі залишатиметься участь України у миротворчих операціях під проводом НАТО. Зазначено, що у 2013 році до антипіратської операції "Океанський щит" буде залучений фрегат "Гетьман Сагайдачний". Також продовжиться співпраця в рамках інших проектів, зокрема у напрямку професіоналізації Збройних Сил, утилізації боєприпасів та легкої стрілецької зброї.

Сторони визначили подальші заходи щодо підтримання воєнно-політичного діалогу.

Довідково: станом на початок жовтня ц.р., загальна чисельність МССБ становить 112210 осіб від 50 країн-контрибуторів (разом з усіма країнами-членами НАТО). Найбільший військовий контингент 74 тис. 400 осіб надають США. Для відновлення інфраструктури Афганістану розгорнуто 24 Групи з відновлення провінцій

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux