Під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе відбулося чергове засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції у новому форматі.
Аби виявити проблемні питання в частині реалізації трастових фондів НАТО, у засіданні взяли участь не тільки представники міністерств і відомств, які відповідають за реалізацію трастових фондів, але й була запрошена делегація Представництва НАТО в Україні на чолі з її керівником Александром Вінніковим.
Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що з метою максимального ефекту реалізації роботи у рамках трастових фондів НАТО, комунікація має відбуватись комплексно – на міжвідомчому рівні із визначеними відповідальними фахівцями як на стратегічному, так і на тактичному та оперативному рівнях. Тому вже найближчим часом буде створено Механізм координації реалізації трастових фондів НАТО, який буде функціонувати в системі Урядового офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції із залученням Служби Віце-прем`єр-міністра.
За словами учасників засідання, серед нагальних проблем, з якими вони зіштовхуються під час реалізації трастових фондів, – невідповідність українського законодавства до процедур, які існують у державах-членах Альянсу у контексті військово-технічного співробітництва, необхідність удосконалення міжвідомчої взаємодії відомств оборонно-безпекового сектору, а також термінологічна специфіка перекладу документації.
Голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зазначив, що підтримка України союзниками є безпрецедентною, але ключ до успіху все ж залишається в Україні. «Наразі ще не всі фонди наповнені коштами, але ми на цьому шляху», – додав він.
Довідково. Нині триває реалізація 8-ми трастових фондів НАТО на підтримку України: з модернізації системи управління та зв’язку; зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну; з медичної реабілітації (протезування) військовослужбовців; із реформування систем логістики і стандартизації ЗС України; з кіберзахисту; з утилізації в Україні легких озброєнь і стрілецької зброї, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу; з протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям; з безпечного перезахоронення радіоактивних джерел, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні.
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ