• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Брифінг для ЗМІ щодо ситуації в Афганістані
Опубліковано 12 жовтня 2012 року о 15:37

Ціль – чітка. Стратегія – визначена

Ми знаходимося в Афганістані, щоб переконатися, що він ніколи не стане притулком для терористів, які можуть напасти на наші країни. Тобто повторення 9/11, Лондона, Мадриду, Стамбулу чи Балі не може бути. Це – головний оперативний пріоритет НАТО, що базується на мандаті Організації Об'єднаних Націй та зверненні афганського уряду.

Завдяки сміливості, вмінням та жертвам МССБ і наших афганських партнерів, ми ефективно просуваємося у досягненні нашої спільної мети: до кінця 2014 року побачити афганців повністю відповідальними за безпеку своєї країни. 

Проблеми залишаються, але наша стратегія працює, тому наш графік залишається незмінним. Усі союзники і партнери по МССБ виконують йього. 

Зобов'язання і взаємна підзвітність впродовж і після 2014 року

Починаючи з минулорічної конференції у Бонні, міжнародне співтовариство окреслило всеосяжні рамки для підтримки Афганістану після 2014 року. У Чикаго в травні 2012 року союзники по НАТО домовилися розпочати нову місію з навчання, консультування і надання допомоги афганським національним силам безпеки після закінчення нашої бойової місії в грудні 2014 року. Вони також погодилися зробити свій внесок у фінансування афганських сил безпеки в наступному десятилітті.

На конференції Кабулі в червні 2012 року країни Центральної Азії та сусіди Афганістану послали чіткий сигнал про регіональну відповідальність.

На конференції в Токіо в липні 2012 року міжнародне співтовариство погодилося надати Афганістану істотний пакет допомоги в цілях розвитку. Після 2014 року це стане основним підґрунтям для перетворень у  Афганістані протягом десятиліття. Це дає впевненість у тому, що наші країни підтримуватимуть Афганістан, оскільки ми підкріпили свої обіцянки конкретними фінансовими зобов'язаннями.

Це також покладає відповідальність на Афганістан. Наші країни готові робити істотний внесок у майбутнє Афганістану, але він повинен довести, що рухається в правильному напрямку. Уряд Афганістану пообіцяв покращити систему управління, боротьбу з корупцією, провести чесні вибори і забезпечити захист прав людини, включаючи права жінок. Виконання цих взаємних зобов'язань є нашою спільною відповідальністю - для стабільності Афганістану і нашої власної безпеки.

Після 2014 року Афганістан, як і раніше, стикатиметься з численними проблемами, але за підтримки міжнародного співтовариства афганці візьмуть на себе відповідальність за свою країну протягом найближчих десяти років.

Перехід 

На саміті в Лісабоні в 2010 році партнери по МССБ та уряд Афганістану погодилися, що афганські сили безпеки переберуть на себе повну відповідальність за безпеку в країні до кінця 2014 року. Цей процес іде повним ходом, і для втілення мети у нас залишилось 27 місяців.

Перехід набирає обертів, афганці все більше перебирають  відповідальність за свою власну безпеку. Афганська армія прогресує у готовності взяти на себе виконання безпекових зобов'язань. 

Сьогодні три чверті населення проживає в районах, які захищають власні війська і поліція. Ми очікуємо, що до кінця цього року ще більше областей здійснять перехідний процес. Попереду ще проблеми і важкі бої, але Афганістан рухається вперед.

Здатні до виконання завдань афганські сили безпеки

Для довідки: цифри, що стосуються рівня участі афганських сил безпеки в операціях значно збільшилися з часу останньої підготовки такого брифінгу для ЗМІ. Це пов'язано з тим, що: а) з того часу пройшло 6 місяців замість трьох; б) змінилося значення поняття „звичайні операції”. Зараз воно включає всі рівні операцій - від рутинних завдань до операцій на високому рівні.

Ключовою причиною того, що процес передачі працює і набирає обертів є збільшення чисельності і бойової готовності афганських сил безпеки. За допомогою НАТО і МССБ вони постійно підвищують свій професіоналізм. Ми впевнені, що вони будуть у змозі взяти на себе повну відповідальність за забезпечення безпеки до кінця 2014 року. 

Вони відіграють провідну роль у безпеці трьох четвертих афганського населення. За перші шість місяців цього року понад 80 відсотків усіх операцій відбувалися під їх керівництвом. І вони здійснюють 85 відсотків програм з навчання. Близько 18 батальйонів афганської армії і 65 одиниць поліції були сертифіковані як здатні працювати самостійно з консультантами від МССБ.

Армія в даний час опановує більш складні функції, у тому числі,  користування бойовою технікою, надання медичних послуг, проведення спеціальних операцій, здійснення авіаційного управління та логістики. Це дозволить їй стати більш мобільною і самодостатньою.

Схвалення ПАР зобов’язуючої директиви про початок місії НАТО в Афганістані після 2014 року 

Сьогодні міністри оборони НАТО і міністри оброни від країн-партнерів з оперативної діяльності завершили перший етап планування нашої пост-місії в Афганістані. Ми очікуємо погодити детальний план на початку наступного року і завершити його задовго до кінця 2013 року.

Це буде нова місія, яка не матиме бойового характеру. Це буде місія з навчання, консультування і надання допомоги афганським національним силам безпеки з 2015 року, спрямована на те, щоб Афганістан ніколи більше не став притулком для терористів.

Внутрішні загрози

Ми визнаємо, що інсайдерські атаки становлять загрозу, і ми сприймаємо її серйозно. Ми разом з афганським урядом розробили численні заходи для зниження ризику, у тому числі, покращення системи перевірки та відбору, контррозвідки і підвищення культурної самосвідомості. Ми постійно вдосконалюємо наш підхід.

Ми, як і раніше, віддані графіку, схваленому у Лісабоні. Обрана ворогом тактика інсайдерських атак не спрацює. Ми не дозволимо бойовикам змінити нашу стратегію і підірвати довіру, яку ми вибудували.

Ніхто не зможе вбити клин між МССБ і нашими афганськими партнерами. Ми, як і раніше, повністю віддані підтримці афганських національних сил безпеки і передамо їм повний контроль за безпекою до кінця 2014 року.

Еволюція місії та скорочення  МССБ

Оскільки процес переходу йде успішно, місія МССБ поступово переходить від бойових завдань до сприяння афганським силам, тобто зосереджується на навчанні, консультуванні та наданні допомоги нашим афганським партнерам. Впродовж розвитку місії сили МССБ поступово переходитимуть від партнерства до підтримки через невеликі спеціально сформовані консультативні групи.

Протягом наступних 27 місяців, коли афганці переходитимуть до повної відповідальності за забезпечення своєї безпеки, сили МССБ зможуть відійти на задній план і поступово почати передислокацію на батьківщину. Це відбуватиметься відповідно до погодженого плану і термінів, з огляду на безпекову ситуацію та спроможність афганців гарантувати безпеку. Усі контрибутори погодилися, щоб МССБ завершили свою місію скоординовано і узгоджено.

Нестача тренувальних команд (SFATs)

Майже 90% згаданих команд укомплектовані представниками 27 країн НАТО та країн-партнерів по МССБ. 38 союзників по НАТО і МССБ роблять свій внесок у наші навчальні місії в Афганістані. Наші міністри оборони домовилися, що ми повинні подвоїти зусилля для збільшення додаткових навчань і чисельності таких команд.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux