• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї НАТО з питань економіки і безпеки
Опубліковано 09 червня 2015 року о 16:28

В рамках виїзного засідання Комітету з питань економіки і безпеки Міжпарламентської Ради Україна-НАТО 9 червня 2015 року відбулася зустріч з групами та експертами громадського суспільства, організована Центром інформації та документації НАТО в Україні на тему :" Стан української демократії, боротьба з корупцією та євро інтеграційні наміри України".

В заході взяли участь члени делегації ПА НАТО та провідні українські експерти, представники громадських організацій, які опікуються питанням вступу України до НАТО, а також проблемами, пов'язаними з цим.

Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська представила групу експертів

Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, яка за словами Н.Немилівської є палким прихильником євроінтеграції України, розповіла про очікування України щодо вступу до НАТО.

"Україна ще ніколи не була одночасно такою близькою й такою далекою від НАТО. Українське суспільство переосмислило своє ставлення до НАТО та до проблеми колективної безпеки, " – сказала вона.

На думку А.Гетьманчук, необхідно створити ефективне управління очікуваннями суспільства, оскільки люди мають завищені вимоги навіть у регіонах, в яких кілька років тому ставлення до вступу до НАТО було негативним.

За словами доповідача, передусім потрібно в Україні здійснити реформи за стандартами Північно-Атлантичного Альянсу. "Перебуваючи в стані війни, українське суспільство акцентує увагу на тому, що може дати НАТО для безпеки нашої держави", - зазначила А. Гетьманчук.

Голова організаційного комітету Громадянського руху "За Україну в НАТО" Іван Заєць розпочав свою промову з тези, що миролюбність України за 24 роки незалежності була великим внеском у безпеку Альянсу.

Промовець зазначив, що євроінтеграційні наміри – ключовий вектор зовнішньої політики України, що є важливим для всього євроатлантичного простору.

За словами І.Зайця, серйозність намірів нашої держави виписано в чинному законодавстві. "Прагнення здобуття членства в Європейському Союзі й НАТО зафіксовано в Програмі Кабінету Міністрів, що є виявом громадянського суспільства. Україна відмовилася від позаблоковості," – сказав доповідач.

На його думку, наразі сформовано суспільний запит на членство України в Північно-Атлантичному Альянсі.

Іван Заєць наголосив, що в особі Російської Федерації ми бачимо владу, яка підкорила народ реваншистською політикою. "Процес збирання територій – Абхазія, Придністров'я і аж до Криму – є демонстрацією анексії частини європейської території", - зазначив він.

Насамкінець промовець наголосив, що безпека України потрібна передусім Європі задля стабільності на її території. "Треба діяти сміливіше, тоді буде мир", - сказав він.

Експерт Центру ім.Разумкова Віктор Зам'ятін на початку свого виступу нагадав про драматичні події Революції гідності.

Говорячи про проблему розвитку демократії в Україні він сказав, що в державі створюються демократичні інституції, зокрема, Антикорупційне бюро.

"У важких умовах війни Україна змогла запобігти поверненню до диктатури. Прийнято закон про очищення влади, внесено зміни до Конституції щодо децентралізації влади. Влада вже не зможе вдаватися до імітації реформ," – зазначив промовець.

Виконавчий директор Центру протидії корупції Дарія Каленюк наголосила, що корупція є загрозою національній безпеці й впливає на процес реформування країни.

Вона зазначила, що в Україні створено Антикорупційне бюро й обрано його очільника через загальний конкурс. "Усі ініціативи починають працювати", - сказала доповідач.

Після виступів промовці обговорили ряд питань з членами делегації ПА НАТО. Формат дискусії показав велику зацікавленість гостей Україною загалом і питаннями, що дискутувалися, зокрема.

В другій частині засідання Комітету ПА НАТО з питань економіки і безпеки виступили заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов і заступник міністра фінансів України Артем Шевальов.

За словами членів делегації, вони мали змогу побачити українських чиновників нового зразка, які володіють іноземною мовою й добре знаються на предметі свого відання.

Заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України М. Нефьодов надав повну інформацію щодо стану української економіки, проблем її сьогодення, а також окреслив своє бачення їх розв'язання.

Промовець зупинився на макроекономічних показниках української економіки, розповів про рівень інфляції та ймовірні шляхи її зменшення.

М. Нефьодов наголосив на тому, що український парламент прийняв ряд законів щодо дерегуляції економіки, зменшення переліку ліцензій для ведення бізнесу в Україні, державних підприємств задля поліпшення економічної ситуації.

За словами доповідача, український уряд відданий завданню створення прозорого ринку в Україні.

Його доповідь спричинила багато запитань гостей. Заступник міністра блискуче відповів на них.

Заступник міністра фінансів України Артем Шевальов розпочав свою доповідь інформацією про те, Україна увійшла в 2015 рік у дуже скрутному економічному становищі. "В першому кварталі 2015 року наш ВВП зменшився на 17,6% у річному вимірі. З початку 2014 року понад 50 з 178 українських банків збанкрутували, а національна валюта знецінилася майже на 70%", - сказав він..

За словами А.Шевальова, поступово, але впевнено Україна виходить з кризи, а український уряд має чіткий план, за яким вже досягнуто певного прогресу на шляху до оздоровлення фінансової системи держави. Він, зокрема, зазначив: "Наш план ґрунтується на 4 ключових засадах - стабілізації макроекономічної ситуації; підвищенні стійкості системи; привабленні інвестицій; принциповому поліпшенні бізнес-середовища".

Як наголосив промовець, з метою «оздоровлення» економіки України уряд продовжує втілювати життєво необхідні для країни реформи."Зокрема, ми змінюємо наше законодавство з метою поліпшення рівня верховенства закону і посилення боротьби з корупцією, яка є ахіллесовою п'ятою України не одне десятиліття. Також ми розробили і приступили до реалізації реформування судової системи", - зазначив заступник міністра.

Наприкінці своєї промови доповідач висловив подяку міжнародному співтовариству за внесок у процесі фінансово-економічної стабілізації України, за системну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. "Але нам знадобиться більше фінансової та гуманітарної допомоги. Пакет у $40 млрд доларів від МВФ буде достатнім, щоб стабілізувати нашу економіку, але щоб відбулося зростання економіки ми потребуємо додаткової фінансової підтримки", - сказав А.Шевальов.

Після виступів відбулося обговорення доповідей промовців. Члени делегації ПА НАТО поставили запитання, послухали відповіді, висловили поради й зауваження.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux