• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
НАТО закликала Росію повністю відвести свої війська від українського кордону та припинити постачання зброї та бойовиків в Україну
Опубліковано 02 червня 2014 року о 17:46

За результатами проведеного 2 червня ц.р. засідання Ради НАТО-Росія, яке було присвячене обговоренню ситуації в Україні, Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зробив заяву щодо позиції Північноатлантичного альянсу відносно українсько-російської кризи:

"Зараз, як ніколи, важливо те, що ми слухаємо один одного і розмовляємо між собою. Ми щойно провели засідання Ради НАТО-Росія, присвячене безпековій ситуації в та навколо України. Ми вітаємо проведення цієї зустрічі.

Всі союзники по НАТО однозначно засудили незаконну та неправомірну анексію Криму. Союзники не визнаватимуть її.

Ми високо оцінюємо проведення народом України вільних і чесних виборів, які пройшли переважно у відповідності до міжнародних стандартів. Люди чітко проголосували за єдину Україну. Їхній вибір необхідно поважати і ми закликаємо Росію до конструктивної співпраці з новообраним Президентом.

Ми закликаємо Росію повністю відвести свої війська від українського кордону, з проведенням додаткових міжнародних перевірок, зупинити поставку зброї та бойовиків в Україну, а також засудити озброєних сепаратистів і використати свій вплив для звільнення взятих в заручники спостерігачів ОБСЄ.

Ця зустріч не була легкою, але вона була необхідною. Ми давно домовилися, що Рада НАТО-Росія є форумом «для будь-якої погоди». Але, буду відвертим, клімат на даний момент не дуже добрий – не тому, що НАТО хоче, щоб так було, а через незаконну агресії Росії проти України .

Ця зустріч, а також зустріч міністрів оборони держав-членів НАТО відбуваються всього через декілька днів після успішних президентських виборів в Україні. Незважаючи на насильство криміналітету, залякування та провокації з боку проросійських озброєних угрупувань, голос українського народу був почутий. І вибір українців слід поважати. Тому ми розраховуємо на співпрацю з новим президентом України.

Ми твердо дотримуємося своєї позиції щодо підтримки суверенітету України, її незалежності та територіальної цілісності. Ми не визнаємо і не будемо визнавати збройну анексію Росією Криму. І ми рішуче підтримуємо право України обирати свій власний шлях у майбутнє.

Це фундаментальний принцип міжнародного права і євроатлантичної безпеки. Росія приєдналася до цього принципу.

Протягом багатьох років НАТО використовувала будь-яку можливість, щоб покращувати та розвивати відносини з Росією. Ми послідовно працювали для співробітництва, а не конфронтації. Фактично, ми запропонували Росії більш привілейоване партнерство, ніж будь-кому ще у всьому світі. Ми взяли на себе безпрецедентні зобов’язання щодо стриманості у нашій військовій стратегії, і ми дотримувалися їх.

Водночас, наше партнерство з Росією базується на зобов’язаннях, – але Росія своїх зобов'язань не дотрималася. Росія стала загрозою своїм сусідам та використала проти них силу. Вона зневажила територіальну цілісність та політичну незалежність інших країн.

Дозвольте мені внести ясність. Всі засоби, що НАТО використовує, є оборонними, помірними, пропорційними, прозорими та повністю сумісними з нашими міжнародними зобов’язаннями, в тому числі з Основоположним Актом. Вони не являють собою загрозу для Росії – і НАТО не є загрозою для Росії. Ми хочемо поліпшити клімат, але для цього Росія повинна показати, що вона готова грати за тими ж правилами, що і всі інші".

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux