«Сьогодні ми, НАТО та Україна, не лише співпрацюємо: ми – партнери»
З одного боку, ми є партнерами у спільній боротьбі проти багатьох загроз та викликів, таких як тероризм та піратство у відкритому морі. Україна, наприклад, стане першим партнером, що приєднається до операції НАТО з боротьби з піратством «Океанський щит», де українські військовослужбовці виконуватимуть завдання пліч-о-пліч з представниками країн-членів НАТО задля забезпечення вільного пересування морських суден та покращення безпекової ситуації на морі.
Працюючи разом як партнери, Україна змогла покращити спроможності своїх збройних сил. Рівноцінно, шляхом спільної роботи, НАТО та Збройні Сили України досягли високого рівня оперативної взаємосумісності та інтеграції, що дозволяє Україні робити внесок до міжнародної безпеки, використовуючи такі багатосторонні платформи, як НАТО; і не лише НАТО, але також ЄС та ООН.
З іншого боку, не менш важливими у нашому партнерстві є основоположні цінності, такі як демократичні стандарти та верховенство права, закріплені у Хартії про особливе партнерство 1997 року. Попри серйозне занепокоєння, висловлене країнами-членами НАТО на Чиказькому саміті стосовно стану демократії та верховенства права в Україні, насправді, Україна має у своєму розпорядженні потужний інструмент для регулювання цих питань, а саме – Річну Національну програму (РНП). РНП, яку розробляє та запроваджує Україна, пропонує комплексний підхід до реформування й модернізації та допомагає Україні досягти найвищих можливих стандартів в усіх сферах державного управління та суспільного життя, включаючи демократичні принципи та цінності.
З огляду на те, що Україна завершила три цикли РНП та, наразі, реалізовує четвертий, ми сподіваємося, що Україна залишиться відданою справі реформування та фундаментальним цінностям, які закладають основу партнерства між НАТО та Україною.