Участь у заході взяли виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України генерал-лейтенант Василь Телелим і начальник Оборонного коледжу НАТО у Римі генерал-лейтенант ЗС Норвегії Арне Бард Далгау.
Відкриваючи прес-конференцію, генерал-лейтенант Василь Телелим наголосив, що даний захід проходить у провідному вітчизняному вищому військовому навчальному закладі спільно з Римським оборонним коледжем вже дванадцятий рік поспіль.
Крім Національного університету оборони України, у Міжнародному тижні традиційно беруть активну участь представники Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства з надзвичайних ситуацій України, Дипломатичної академії України при МЗС та громадських організацій.
Як відзначив Василь Телелим, коло учасників цього заходу постійно розширюється. Так, цього року участь у Міжнародному тижні спільно з Римським оборонним коледжем беруть представники Школи НАТО в Обераммергау, які поділяться з українськими офіцерами своїм практичним досвідом.
– Завдяки цьому заходи Міжнародного тижня становитимуть великий практичний інтерес для слухачів університету оперативно-тактичного рівня підготовки. Лекції щодо тих чи інших аспектів організації і проведення операцій Альянсу читатимуть офіцери армій країн НАТО, які мають великий практичний досвід, – підкреслив Василь Телелим.
Він додав, що, незважаючи на набуття Україною позаблокового статусу, сьогодні Українське військо продовжує цікавитися передовим досвідом реформування та розвитку, а також шляхами підвищення боєготовності збройних сил провідних армій світу.
Виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України повідомив, що в ході Міжнародного тижня слухачі, науково-педагогічні та наукові працівники університету зможуть поглибити своє бачення геополітичної і воєнно-політичної ситуації в євроатлантичному просторі та за його межами, усвідомити особливості та актуальні проблеми життєдіяльності Північноатлантичного альянсу щодо забезпечення миру і стабільності в контексті нової Стратегічної концепції, обмінятися думками щодо актуальних проблем міжнародної безпеки, а також обговорити перспективи розвитку співробітництва та партнерства між Україною і НАТО.
У ході Міжнародного тижня буде прочитано дванадцять лекцій, після чого відбудеться їх обговорення по робочих групах.
– Кожна з тем порядку денного є важливою, цікавою і націлюватиме нас на підготовку до спільних дій в межах конструктивного партнерства між Україною та Північноатлантичним альянсом, – зазначив генерал-лейтенант Василь Телелим.
Начальник Оборонного коледжу НАТО генерал-лейтенант Арне Бард Далгау, відповідаючи на запитання представників ЗМІ, наголосив, що Міжнародний тиждень, який проводиться в Україні, – це єдиний подібний форум, у якому беруть участь представники Римського оборонного коледжу.
– Це свідчить про те, наскільки ваша держава важлива для НАТО як стабільний і надійний партнер, що бере участь у багатьох операціях під проводом Альянсу, – зазначив він.
Міжнародний тиждень “НАТО: спільні відповіді на спільні виклики у сфері безпеки” триватиме у Національному університеті оборони України до 10 лютого.
(За матеріалами Прес-служби Міноборони України
http://www.mil.gov.ua/news/print_news.php?lang=ua&id=23159)