• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
Внесок українських Військово-Морських Сил у забезпечення морської безпеки розглянуто під час засідання Військового комітету НАТО у Брюсселі
Опубліковано 06 березня 2012 року о 13:11

У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу відбулось засідання Військового комітету НАТО з Україною на рівні військових представників за участю начальника штабу – першого заступника Командувача Військово-Морськими Силами Збройних Сил України віце-адмірала Юрія Іл’їна.

Під час засідання були розглянуті питання поточного стану і можливих перспектив участі підрозділів ЗС України в операціях під проводом НАТО, внесок Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпечення морської безпеки та співробітництво з Північноатлантичним альянсом у цій сфері, а також питання організації і проведення засідання Військового комітету Україна – НАТО на рівні начальників генеральних штабів у квітні 2012 року.

Зокрема, військові представники держав-членів Альянсу були поінформовані стосовно участі особового складу та підрозділів ЗС України в операціях НАТО в Косово, Афганістані та у Середземному морі, можливих внесків у забезпечення регулярних ротацій Сил реагування Альянсу протягом 2012-2013 років, а також щодо основних досягнень та викликів участі особового складу та підрозділів ВМС ЗС України у військово-морських багатонаціональних навчаннях, операціях з підтримання миру як під егідою ЄС, так і Організації Північноатлантичного договору у контексті забезпечення морської безпеки.

Було підкреслено, що забезпечення безпеки морських кордонів України є одним з пріоритетів діяльності її Збройних Сил, і ВМС ЗС України докладають значних зусиль для захисту військово-морських інтересів держави. Особовий склад і підрозділи ВМС ЗС України беруть безпосередню участь у таких заходах: обмін дружніми візитами, заходи кораблів у порти, участь у багатонаціональних військових формуваннях, багатонаціональні навчання у морській акваторії та на суші, участь в операціях з врегулювання криз, у тому числі антитерористичного і антипіратського спрямування.

Перший досвід спільних дій у складі багатонаціональних військово-морських угруповань підрозділи ВМС ЗС України отримали в кінці 1990-х років, коли наші кораблі та морська піхота брали участь у навчаннях у Чорному морі серії “Кооператив партнер” і “Сі бриз”. Основні зусилля на цьому етапі були зосереджені на досягненні взаємосумісності з підрозділами та штабами країн НАТО: вивченні англійської як основної операційної мови, опануванні штабних процедур, тактики, правил радіозв’язку та надання доповідей за відповідними стандартами.

Військових представників країн-членів НАТО було поінформовано щодо участі сил і засобів ВМС ЗС України в операції під проводом НАТО у Середземному морі “Активні зусилля”, антипіратській операції під проводом ЄС “Аталанта”, операції “Чорноморська гармонія” та щорічних активаціях постійно діючого військово-морського угрупування “БЛЕКСІФОР”.

Військові представники держав-членів НАТО підтримали прагнення Військово-Морських Сил Збройних Сил України до розвитку конструктивного та прагматичного співробітництва з НАТО, залучення підготовлених сил і засобів до операцій під проводом Альянсу та готовності до впровадження позитивного досвіду, набутого країнами-членами Організації Північноатлантичного договору у сфері розвитку військово-морської компоненти збройних сил.

Під час перебування у Брюсселі начальник штабу – перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України також взяв участь у консультаціях у штабі Стратегічного командування НАТО з операцій (м. Монс) стосовно операції НАТО по боротьбі з піратством “Океанський щит” та ходу підготовки відповідних сил і засобів ВМС ЗС України до участі в ній у 2013 році.

За інформацією Департаменту преси та зв'язків із засобами масової інформації МО України http://www.mil.gov.ua/news/print_news.php?lang=ua&id=23409

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux