• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Замана взяв участь у засіданні Військового комітету НАТО
Опубліковано 25 квітня 2012 року о 14:36

Триває візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі української військової делегації на чолі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-лейтенантом Володимиром Заманою. Сьогодні, 25 квітня, члени делегації взяли участь у засіданні Військового комітету НАТО у форматі країн-контрибуторів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані.

Відповідно до порядку денного, учасники засідання розглянули питання, пов’язані з поточним станом і перспективами проведення операцій під проводом Північноатлантичного альянсу в Ісламській Республіці Афганістан, ролі НАТО у постконфліктному відновленні країни. Особливо увагу було приділено оцінці прогресу передачі повноважень у безпековій сфері від МССБ до уряду Афганістану та подальшому формуванню афганських національних сил безпеки (АНСБ).

Поступова поетапна передача повноважень в безпековій сфері та підготовка представників афганської національної армії, поліції та інших силових структур країни є ключовими завданнями діяльності Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан у короткостроковій перспективі. За результатами їх майбутньої трансформації, після 2014 року основну увагу буде зосереджено на наданні АНСБ дорадчо-методичної допомоги щодо подальшої підготовки та тренування особового складу силових структур Афганістану.

Було досягнуто спільного розуміння щодо майбутньої структури АНСБ, порядку їх фінансування та прийняття ними повної відповідальності за безпекову ситуацію по всій країні до кінця 2014 року.

Враховуючи позитивний хід проведення процесу передачі повноважень та вивільнення МССБ від виконання бойових завдань, було також обговорено шляхи та можливі варіанти виведення сил та засобів МССБ з Афганістану, починаючи з 2013 року.

Усього до складу Коаліції входять 28 країн-членів НАТО та 22 країни-партнера. Збройні Сили України представлені 22 військовослужбовцями, які проводять інженерні роботи, надають медичну допомогу населенню Афганістану, а також здійснюють підготовку представників армійської авіації Афганістану в складі Тренувальної Місії НАТО в Афганістані.

До кінця квітня 2012 року для підсилення можливостей вітчизняних спеціалістів з розмінування до Афганістану буде направлений український кінологічний розрахунок (кінолог та собака).

У подальшому, в серпні 2012 року до складу литовської Групи радників армійської авіації Афганської Національної Армії (м. Кандагар) планується додатково направити 2 українських спеціалістів: з підготовки бортових інженерів та з підготовки груп наземного обслуговування.

Очікується, що наприкінці серпня 2012 року загальна чисельність українського миротворчого персоналу в Афганістані становитиме 25 військовослужбовців.

За інформацією Департаменту преси та зв'язків із засобами масової інформації
http://www.mil.gov.ua/news/print_news.php?lang=ua&id=24015

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux