28 вересня 2012 року в Києві завершила роботу Міжнародна конференція „НАТО і партнери: нові виклики безпеці”.
Після обговорення протягом першого дня конференції питань енергетичної безпеки та боротьби з тероризмом, в останній день заходу його учасники спілкувалися в рамках дискусійної панелі «Розвиток національних стратегій кібернетичного захисту та стратегій міжнародних організацій». Під час спілкування вони обмінялися досвідом розробки та імплементації політики кібернетичного захисту у різних країнах, ознайомилися з особливостями роботи національних органів, що забезпечують кібернетичну безпеку, визначили перспективні механізми співпраці між державним і приватним сектором у зазначеній сфері тощо.
Підбиваючи підсумки конференції, її учасники дійшли висновку, що зміст нових викликів та загроз у сфері енергозабезпечення, у кібернетичному просторі та у процесі боротьби з тероризмом набув глобального характеру. Сьогодні потрібно не лише вживати превентивних заходів та дій на упередження, а й розбудовувати нові, більш ефективні механізми реагування та ліквідації наслідків, що можуть бути спричинені деструктивними діями.
Результати конференції ще раз засвідчили, що програма НАТО „Наука заради миру і безпеки” залишається дієвим інструментом вироблення ефективних методів запобігання та протидії небезпекам у сфері енергетики, боротьби з тероризмом та у кіберпросторі.