• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала держави-члени НАТО та Міжнародний секретаріат Альянсу посилити зусилля задля відновлення роботи Комісії Україна-НАТО
Опубліковано 19 жовтня 2018 року о 10:09

Через непоступливу позицію Угорщини Комісія Україна-НАТО наразі заблокована, а відтак не може відігравати центральну роль у політичному діалозі та розширенні практичної співпраці між Україною та Альянсом. Відновлення засідань Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів має стати першим кроком задля підтвердження Особливого партнерства між Україною і НАТО. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні Україна-НАТО з оцінки виконання Україною Річної національної програми (РНП) під егідою Комісії Україна-НАТО за 2018 рік.

За словами Віце-прем’єр-міністра, цьогорічний Брюссельський саміт Альянсу показав, що союзники вкотре підтвердили свою відданість подальшому розвитку Особливого партнерства між Україною і НАТО. Єдиним каменем спотикання на цьому шляху є блокування Угорщиною Комісії на рівні міністрів, додала вона. «Майбутнє Комісії Україна-НАТО фактично в руках наших союзників. Закликаю Альянс активно долучитися до перемовин з Угорщиною, аби на практиці довести високий рівень нашого партнерства», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що політичні рішення НАТО щодо членства України були схвалені ще 10 років тому на Бухарестському саміті. Практичне ж завдання на сьогодні – зробити все необхідне для якісної підготовки до членства в Альянсі. «Суспільство очікує від усіх гілок влади конкретних результатів роботи, які би конвертувалися в добробут та безпеку громадян. Євроатлантична та європейська інтеграція дають нам ці можливості», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем’єр-міністр назвала консультації Україна-НАТО з оцінки виконання РНП фундаментальною підготовкою до міністерського засідання, на якому має бути зроблена чергова оцінка прогресу України. «Я також розглядаю наш сьогоднішній захід як важливий крок на шляху до відновлення інтенсивної взаємодії для розгляду питань, пов’язаних з нашим зверненням до НАТО щодо Плану дій щодо членства», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Окрім того, Віце-прем’єр-міністр позитивно оцінила процес підготовки річних національних програм. За її словами, РНП на 2019 рік кардинально відрізнятиметься від всіх попередніх програм, які розроблялися Україною, починаючи з часу Бухарестського саміту 2008 року. «Ми остаточно відійшли від формату «плану двосторонніх заходів у співпраці з Альянсом» і вже вийшли на якісно новий рівень підготовки РНП. Свідченням цьому є оновлений проект Річної національної програми на 2019 рік, який вперше стане програмою реформ, необхідних для ефективної, цілеспрямованої та планомірної підготовки до членства в Альянсі», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також вона додала, що оновлена РНП гармонізована з основними стратегічними документами України, такими як Стратегічний оборонний бюлетень, Програма діяльності Уряду, Стратегія сталого розвитку тощо. Поза тим нові індикатори ефективності створюють надійну систему моніторингу виконання РНП.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux