Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Гьоттемюллер під час зустрічі у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі обговорили нагальні пріоритети у відносинах між Україною та НАТО. «Таким пріоритетом для України є проведення комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів під час саміту НАТО, що відбудеться у липні», - заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона зазначила, що Україна сподівається на подальшу рішучу підтримку союзників та розраховує на посилену військову співпрацю через запрошення приєднатися до Програми розширених можливостей.
Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що Україна прагне поглиблювати відносини з Альянсом з метою приєднання до організації. «Я хотіла б чітко заявити: вступ до НАТО є нашою стратегічною метою. Україна зацікавлена повною мірою використовувати всі існуючі практичні інструменти та можливості для наближення до Альянсу та підготовки до можливого членства», - сказала вона. Віце-прем’єр-міністр додала, що нещодавнє рішення українського Парламенту визначити членство в НАТО стратегічним пріоритетом України створює всі підстави для країн-союзників розглядати Україну як країну, яка прагне вступити до Альянсу.
Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала заступницю Генсека НАТО, що, незважаючи на російську агресію та тимчасову окупацію Криму й Донбасу, Україна продовжує здійснювати всебічні реформи, спрямовані на зміцнення демократії та верховенства права, забезпечення економічного процвітання. «У 2018-2019 роках Україна зосередиться на сталому економічному зростанні, отже, серед пріоритетів будуть створення спеціалізованого Антикорупційного суду, приватизація, дерегуляція, реформа державного управління, поліпшення інвестиційного клімату, подальше реформування енергетичного сектору, пропозиції щодо запровадження ринку землі, логістика та інфраструктура, сприяння інноваціям і продовження реформ у соціальній сфері - охорона здоров'я, освіта та пенсійна реформа», - сказала вона.
Сторони також торкнулися питання українсько-угорських відносин та рішення Угорщини про блокування Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів. «Роблячи відносини України і НАТО заручником двосторонніх питань з Україною, уряд Угорщини відкриває ящик Пандори та створює загрозливий прецедент для майбутньої співпраці Альянсу з партнерами», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона підкреслила, що розробляючи механізми впровадження Закону «Про освіту», українська сторона дотримуватиметься раніше заявлених зобов'язань щодо реалізації рекомендацій Венеційської комісії, а також - відкрита для консультацій з угорською меншиною в Україні та з угорським урядом.