• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Дедалі більше людей в Україні починають змінювати своє ставлення до питань гендерної рівності, - І.Климпуш-Цинцадзе на зустрічі зі спецпредставником Генсека НАТО з питань жінок, миру і безпеки
Опубліковано 10 березня 2018 року о 10:12

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Королівства Бельгія зустрілася зі спецпредставником Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчинсон.

Під час зустрічі Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що виконання Резолюції Ради безпеки ООН №1325 «Жінки, мир, безпека» є пріоритетом для України. У рамках Національного плану щодо виконання резолюції органи влади України ухвалили плани дій, які допоможуть інтегрувати гендерні питання до всіх аспектів повсякденної діяльності. У ключових міністерствах створюються гендерні координаційні центри, а на всіх рівнях системи управління в міністерствах і відомствах оборонно-безпекового сектору будуть призначені гендерні радники.

«Ми впевнені, що для створення сильного та ефективного сектору безпеки та оборони в Україні необхідний відчутний прогрес у реалізації гендерної політики. Ми будемо вдячні НАТО за підтримку у подальшому просуванні гендерної рівності у цій сфері, а також за можливість призначення гендерного радника в Представництві НАТО, який допоможе виконувати завдання порядку денного Резолюції ООН 1325», - зазначила Віце-прем`єр-міністр.

Клер Хатчинсон висловила зацікавленість у розширенні співпраці з Україною та обміні досвідом найкращих практик щодо виконання Резолюції між країнами-членами та партнерами Альянсу.

Україна прагне використовувати всі можливості для отримання досвіду та експертизи Альянсу у впровадженні гендерної рівності, включаючи запропоновані щорічні національні програми, Комплексний пакет допомоги, Програму професійного розвитку тощо. Тема «Гендер у реформі сфери оборони та безпеки» була внесена до програми Спільної робочої групи НАТО-Україна з питань військової реформи. «Важливо продовжувати цю практику та закріпити тему гендерної рівності на порядку денному наступних зустрічей, у тому числі на високому рівні», - зауважила Віце-прем’єр-міністр.

«Дедалі більше людей в Україні починають змінювати своє ставлення щодо питань гендерної рівності, мислити по-іншому. Кількість людей, які підтримують підхід щодо рівної участі чоловіків та жінок в політиці, суттєво зросла за минулий рік», - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. У свою чергу Клер Хатчинсон зазначила, що «в кар'єрному рості жінок є одна серйозна перешкода – це брак впевненості в собі».

Сторони також обговорили можливості започаткування принципово нових тренінгових програм у штаб-квартирі НАТО для українських гендерних радників та експертів з питань гендерної рівності. «Особливу увагу слід приділити проблемі психологічного стану жінок, які повернулися із зони бойових дій», - наголосила Клер Хатчинсон. У цьому контексті Віце-прем’єр-міністр високо оцінила роль трастових фондів і програм НАТО, за допомогою яких можна було б започаткувати роботу з психологічної реабілітації жінок, котрі повернулися із зони АТО.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux