Євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.
Під час перемовин сторони обговорили питання протидії російській агресії на сході України та гібридні загрози, які зараз постали перед нашою країною.
За словами Секретаря РНБО України, порівняно з 2014 роком, сьогодні в Україні якісно нова армія, яка здатна боронити країну. «Виходячи з тих викликів, які сьогодні стоять перед державою, значна частина коштів Державного бюджету спрямована на оборону і безпеку України. Загальні витрати на безпеку і оборону у 2017 році перевищили 5% ВВП», - сказав він, додавши, що аналогічна ситуація і з бюджетом на 2018 рік.
Окрім того, співрозмовники обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони України, переходу на стандарти НАТО та складнощі на цьому шляху.
О. Турчинов подякував Є. Столтенбергу за нещодавню заяву на Міжнародному форумі безпеки 17 листопада у Галіфаксі про те, що двері НАТО відкриті для України та Грузії, зазначивши, що Україна для просування на шляху до Альянсу «сфокусована на реформах, на модернізації сектору безпеки і оборони, боротьбі із корупцією та посиленні демократичних інститутів».
О. Турчинов наголосив, що новим важливим етапом взаємодії України і НАТО може стати приєднання нашої країни до Програми розширених можливостей. «За висновками військових експертів країн-партнерів, - додав він, - Україна відповідає усім критеріям, яким має відповідати потенційний учасник Програми».
Секретар РНБО України високо оцінив солідарність і єдність держав-членів НАТО у питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.
О. Турчинов також наголосив, що Україна зацікавлена у проведенні засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів під час саміту НАТО у Брюсселі у липні 2018 року.
«Крім того, - сказав Секретар РНБО України, - ми зацікавлені у розвитку практичної взаємодії з країнами НАТО, зокрема, у питаннях воєнно-технічного співробітництва, посиленні захисту і безпеки військових арсеналів в Україні, кібернетичного захисту тощо».
Своєю чергою, Генеральний секретар НАТО Є. Столтенберг наголосив, що Україна важлива для безпеки Європи в цілому. «Країни-члени Альянсу готові і надалі допомагати вашій країні на шляху її цивілізаційного вибору», - наголосив він.