31 березня 2017 року, НАТО, у співпраці з Японією, провели офіційне відкриття нового реабілітаційного басейну в Українському науково-дослідному інституті протезування, протезобудування та відновлення працездатності в Харкові, Україна. Басейн це витвір мистецтва і допомагатиме Україні в поліпшенні рівню реабілітаційних послуг для поранених та інвалідів військовослужбовців і цивільних осіб. Доставка басейну також відзначає успіх першої програми співробітництва НАТО і Японії в Україні, яке стало можливим завдяки програмі «Kusanone», яка спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими організаціями. З 2002 по теперішній час 108 проектів були реалізовані в рамках програми «Kusanone» в Україні, на загальну суму близько 7,8 мільйона доларів.
Допомога НАТО з новим реабілітаційним басейном була забезпечена через Трастовий Фонд з медичної реабілітації в України. Трастовий фонд очолює Болгарія і підтримує Україну в лікуванні поранених військовослужбовців і жінок в результаті триваючого конфлікту в східній частині України. Особлива увага в роботі Трастового фонду зорієнтована на розвиток потенціалу системи медичної реабілітації, в світлі критичної необхідності довгострокового вирішення питання догляду за пораненими обслуговуючим персоналом. Це включає в себе надання НАТО реабілітаційного обладнання для центрів по всій Україні, а також підготовки українських фахівців в області реабілітації. Трастовий Фонд НАТО підтримує також спортивні реабілітаційні табори для потерпілих українських військовослужбовців, а також участь української команди в іграх Invictus та участь у марафоні морської піхоти у Вашингтоні, США.
Трастовий Фонд з медичної реабілітації є одним з багатьох шляхів, завдяки яким НАТО надає допомогу Україні. На Уельському саміті 2014 року Альянсом було створено п'ять Трастових фондів, щоб допомогти Україні покращити безпеку та обороноздатність. Наразі Трастові фонди є частиною комплексного пакету допомоги Україна-НАТО, який всі 28 лідерів країн НАТО, схвалили на Варшавському саміті 2016 року. Пакет направлений на зміцнення і розширення допомоги НАТО для України, щоб вона могла стати більш стійкою до викликів та загроз, а також проведення необхідних реформ в секторі безпеки і оборони. Україна і НАТО співпрацюють з моменту незалежності України, однак у обставинах Російської агресії проти України, НАТО зробила Україну пріоритетною і збільшила свою практичну допомогу.