Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко у парламенті розпочалося чергове засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, до складу якої входять народні депутати України і парламентарії держав-членів НАТО – члени Парламентської асамблеї НАТО.
До заходу долучилися віце-прем’єр –міністр України з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, перші заступники міністрів закордонних справ та оборони України.
Міжпарламентська рада Україна-НАТО здійснює парламентський контроль за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції як самостійно (через Спеціальну парламентську комісію з моніторингу виконання Плану дій Україна-НАТО), так і спільно з Парламентською асамблеєю НАТО.
Програмою передбачено обговорення широкої проблематики поточної внутрішньо-і зовнішньополітичної ситуації в Україні, перебіг ключових реформ, передусім у секторі безпеки і оборони, за участі членів українського уряду, представників НАТО в Україні та представників громадянського суспільства.
Вітаючи учасників засідання та висловлюючи подяку країнам-членам НАТО за підтримку нашої держави в протистоянні російській окупації, Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила, що рівень співпраці України з НАТО є досить високим. «На Донбасі тривають справжні бойові дії. В Сирії було застосовано хімічну зброю проти мирного населення. У тому числі – дітей. Відвідуючи КПП під час поїздок на Донбас, ми спілкуємося з великою кількістю людей, які завдяки російському телебаченню думають, що на їх землі російська армія воює з військами НАТО. Триває боротьба за мізки людей, за молодь. Число заручників зростає. На сьогодні 121 українець незаконно утримуються в тюрмах Донецька» - зауважила промовець.
Політик висловила подяку за лікування 398 поранених, надане країнами-членами НАТО.
За словами Заступника Співголови Міжпарламентської ради Україна-НАТО Раси Юкневічєнє, Парламентська асамблея НАТО розуміє причетність Російської Федерації до війни на Донбасі. «Росія незаконно окупувала Крим і спричинила агресію на Донбасі. ПА НАТО засуджує Російську Федерацію за порушення Мінських домовленостей. Ми також відзначаємо ознаки російської активності в Чорноморському регіоні»- наголосила вона. Раса Юкневічєнє зазначила, що співпраця України з НАТО тривала за всіх президентів, натомість саме зараз переглядаються підходи цієї співпраці в бік інтенсифікації. «Незалежна й вільна Україна – ключ до європейської безпеки» - сказала політик.
Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила подяку НАТО за об'єктивну оцінку ситуації в Україні."Україна стримує російську агресію, Україна дає можливість вільному світу згуртуватися. Російська Федерація намагається шукати зрадників і серед наших партнерів. натомість Український парламент ухвалив стратегічні документи щодо членства в НАТО, Членство в Альянсі - наша стратегічна мета. адже ми маємо спільні цінності. наша держава не намагається прискорити процес вступу до НАТО, а виконує домашню роботу з реформування.Під час війни наші Збройні Сили впроваджують стандарти Альянсу. У 2016 році Україна розробила усі стратегічні документидля зближення з НАТО, чого не було зроблено за всі роки незалежності" - сказала вона.
{video}https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=5je_wLDxoy8{/video}
{video}https://www.youtube.com/watch?v=MiygfHT6Y6c{/video}
Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України