• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Для України актуальне питання цивільного контролю за сферою безпеки і оборони та здобуття досвіду інших країн, сподіваємось, що це нарешті відбудеться, - А.Парубій під час зустрічі з Главою Представництва НАТО в Україні А.Вінніковим
Опубліковано 02 лютого 2017 року о 15:42

У четвер відбулась зустріч Голови Верховної Ради України А.Парубія із Главою Представництва НАТО в Україні А.Вінніковим.

Андрій Парубій високо оцінив рівень співпраці між Україною і НАТО. За його словами, співробітництво з Альянсом відіграє ключову роль у реформуванні нашої країни. Він подякував за «допомогу у цей складний і важкий для нашої країни час, за матеріально-технічну і консультативну підтримку, зокрема, у рамках Трастових фондів НАТО».

Голова Парламенту нагадав, що цього року відзначатиметься двадцята річниця від дня підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору, і зазначив, що «зараз у цей час наша співпраця набуває набагато більшої важливості, вона є одним із пріоритетів зовнішньої політики, що ми й зазначили у нашому законодавстві». «Розраховуємо на подальшу допомогу і підтримку», - сказав він.

Своєю чергою, А.Вінніков наголосив на необхідності надалі розвивати і посилювати роль Українського парламенту у питаннях практичного нагляду у сфері безпеки і оборони, а також громадянського контролю за цими сферами. За його словами, «союзники НАТО готові і надалі надавати комплексну допомогу і підтримку українському народу, водночас необхідно посилити демократичний контроль і підтримку Верховної Ради».

Одним із ключових питань Глава Представництва НАТО в Україні назвав розробку програми співпраці на 2018 рік. «Необхідно визначити пріоритетні сфери і зосередити допомогу на важливих напрямках, зокрема і у сфері модернізації законодавства», - додав він і повідомив, що на найближчому спільному заході у лютому поточного року буде представлено досвід Норвегії у питаннях безпеки і оборони. Крім того, за його словами, для реалізації запланованої модернізації необхідна активна підтримка Апарату Парламенту, висловивши задоволення співробітництва з парламентом України в цілому.

Голова Верховної Ради висловив сподівання, що імплементація проектів практичного співробітництва, зокрема, Річної національної програми, активізація фінансового наповнення Трастових фондів НАТО, та законодавча підтримка реформ у сфері безпеки і оборони відбудеться найближчим часом. «Для нас актуальне питання цивільного контролю і здобуття досвіду інших країн, сподіваємось, що це нарешті відбудеться, будуть знайдені відповідні форми», - додав він.

А.Парубій зауважив, що кількість народних депутатів, що готові брати участь у реформуванні сфери безпеки і оборони, значно ширша, аніж представлена профільним комітетом, і запропонував створити робочу групу за участю представників різних фракцій з числа тих, кому це може бути важливим і хто може мати доступ до відповідних документів. «У цьому питанні важливо мати згоду інших країн», - зазначив Голова Парламенту і звернувся з проханням розглянути таку можливість.

Голова Верховної Ради підкреслив, що Парламент бере активну участь у реформуванні армії, ухвалюючи відповідні законопроекти. «Законопроекти щодо реформування армії і подібні ініціативи мають повну підтримку в залі, і тому немає труднощів щодо їхнього розгляду, - наголосив А.Парубій. - У парламенті є повне розуміння того, як важливо до 2020- го року привести українську армію до стандартів НАТО».

На його переконання, важливо, щоб співпраця з НАТО була засвідчена на найвищому рівні. Голова Парламенту повідомив, що запросив Голову Парламентської асамблеї НАТО відвідати Україну з робочим візитом. «У нас плідна співпраця з Парламентською Асамблеєю. Сподіваємось, що візит Голови відбудеться якнайшвидше, щоб засвідчити високий рівень нашого співробітництва, - підкреслив А.Парубій, додавши. - Я відкритий до діалогу і віддаю велику шану співпраці з НАТО. Можете розраховувати на повну підтримку з боку Апарату».

А.Вінніков підтримав ідею створення міжфракційної групи, зазначивши, що це «був би дуже важливий крок». Він також закликав прискорити розробку законопроекту щодо національної безпеки. За його словами, цьому закону приділяється багато уваги – «у ЄС хочуть бачити прогрес його створення і впевненість, що Україна залишається відданою евроінтеграційним прагненням».

А.Парубій запевнив, що буде зроблено усе можливе, аби цей законопроект був чимшвидше у парламенті.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux