• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Делегація Верховної Ради бере участь у роботі 62-ої щорічної сесії Парламентської Асамблеї НАТО в м.Стамбулі
Опубліковано 21 листопада 2016 року о 10:38

Делегація українського парламенту в складі народних депутатів України І.Фріз (глава делегації), Ю.Берези, О.Скрипника, О.Бєлькової, М.Найєма і заступника завідувача секретаріату Комітету з питань європейської інтеграції І.Мисика (секретар делегації) бере участь в роботі 62-ої щорічної сесії Парламентської асамблеї НАТО в м. Стамбулі (Турецька Республіка). До участі долучився Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Перед учасниками форуму, які представляють парламенти майже півсотні держав практично з усіх континентів, виступатимуть очільники Альянсу як міжурядової організації безпекового спрямування, Парламентської асамблеї НАТО, Турецької Республіки, незалежні експерти.

Під час засідання Голова Українського Парламенту Андрій Парубій звернувся до Комітету цивільного виміру безпеки ПА НАТО з питання доповіді щодо двох вимірів конфлікту в Україні. Він зазначив, що саме тут, "у міжпарламентському форматі, можливість обмінятися думками, які потім зможуть стати підставою для прийняття рішень нашими урядами". "НАТО вже 70 років гарантує безпеку, і саме НАТО ми завдячуємо 70-літтям миру у зоні його відповідальності. Приєднання центральноєвропейських країн до НАТО розширювало зону стабільності і зону безпеки і, як правило, ставало передумовою їхнього членства в НАТО" - сказав А. Парубій.

Програма чотириденних засідань сконцентрована на обговоренні ключових питань безпекового порядку денного життєдіяльності держав-членів Альянсу та їх партнерів; за результатами роботи очікується схвалення 16 тематичних доповідей і 6 резолюцій.

"Росія продовжує ігнорувати вимоги Мінська-2 щодо відведення іноземних військ зі сходу України. Існує достатньо доказів присутності російських військ та систем озброєння на Донбасі: російські військові, яких взяли у полон військовослужбовці української армії; супутникові знімки НАТО; дані спостереження Верховного Головнокомандувача об’єднаними збройними силами в Європі, генерала Філіпа Марка Брідлава, що підтверджують заяву Олександра Хуга, першого заступника голови СММ ОБСЄ про те, що спостерігачі ОБСЄ під час спостереження бачили докази присутності російських солдат та зброї на цій території з початку конфлікту. Російські активісти-демократи, такі як Лев Шлосберг та Борис Немцов провели ретельне розслідування участі російських солдат у військових діях на території України. Було навіть багато шуму, коли Президент Володимир Путін визнав на прес-конференції у грудні 2015 р, що Москва “ніколи не казала, що там [в Україні] не було наших людей, які виконували певні завдання, в т.ч. у військовій сфері” (Reuters, 2015). Олександр Литвиненко, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, застеріг членів ПА НАТО не помилятися: Росія веде військову операцію на сході України."

"Сьогодні перед Україною постало неабияке завдання: виконати обіцянки Євромайдану, водночас намагаючись дати відсіч агресії Росії. Економіка країни перебуває в руїні та тримається на плаву завдяки міжнародним фінансовим уливанням. Втім, Київ був вимушений цього року збільшити витрати на оборону на 16%. Процес амбітних реформ гальмує спротив чиновників нижчих щаблів та олігархів. У той самий час, перспективи досягти припинення вогню на Донбасі залишаються туманними. До всього цього, країна нещодавно пережила серйозну політичну кризу та внутрішні чвари у політикумі. Міжнародна ситуація також не є сприятливою, адже увагу Євроатлантичних партнерів України поглинули Даеш та пов’язана з нею терористична загроза, а також криза міграції/біженців, при цьому Москва очікує поступок у питанні санкцій у якості винагороди за її приєднання до коаліції проти ІДІЛ. Результати необов’язкового референдуму, проведеного в Нідерландах (61% - проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, при явці 32%), створюють додаткові перешкоди бажанню України приєднатися до ЄС" -  з доповіді "ДВІ ВІЙНИ УКРАЇНИ: ЗАХИСТ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ РЕАЛЬНИХ РЕФОРМ" на засіданні з питань Цивільного виміру Безпеки Парламентської Асамблеї НАТО.

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux