• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Форум Україна-НАТО про нові виклики і загрози "гібридної війни"
Опубліковано 26 жовтня 2016 року о 18:07

Про євроатлантичні перспективи України дискутували в Черкасах представники влади, громадськості, науковці, студенти, учасники АТО.

Форум Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні проведено на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Північноатлантичний Альянс уперше за всі роки співробітництва України з НАТО відкрив свою дипломатичну місію в Києві. Представництво НАТО в Україні фактично об’єднало Офіс зв’язку НАТО та Центр інформації та документації НАТО під своїм лідерством.

Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, відкриваючи Форум у Черкасах, подякував Центру європейської і євроатлантичної інтеграції ЧНУ за можливість проведення в університеті такого масштабного заходу.

— Форум особливо важливий у контексті рішень Варшавського саміту НАТО, який відбувся у липні 2016 року, — наголосив, вітаючи учасників зустрічі, ректор ЧНУ ім.Б.Хмельницького Олександр Черевко. — Адже цей саміт у своєму комюніке висловив підтримку Україні і визнав Росію агресором.

— Підтримка НАТО для нас необхідна, — зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. — З огляду на останні події Україна повинна обирати надійних партнерів. Невипадково також, що Форум Україна-НАТО відбувається у Черкаському національному. Саме тут цьогоріч розпочалися заняття на кафедрі військової підготовки. І логічно, що науковці, народні депутати, АТОвці, які зі зброєю в руках захищали нашу незалежність, обговорюють сьогодні питання євроатлантичної інтеграції.

Керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков розповів також про Варшавський саміт НАТО, його ключові результати. Александер Вінніков наголосив, що вперше з часів ІІ Світової війни одна європейська країна захопила територію іншої. Підходи Євроатлантичного альянсу теж трансформуються.

«Що стабільніші сусіди, то в більшій безпеці ми. Тому й було прийнято рішення про підтримку суверенітету й незалежності України, про сприяння їй у реформуванні і одночасно — про невизнання анексії Криму і про необхідність мирного врегулювання конфлікту на сході України», — зазначив пан Александер.

Загалом же, характеризуючи нинішню політику Євроатлантичного альянсу, голова Представництва НАТО в Україні провів паралель із гаслом Черкаського національного: «Ми також шануємо традиції, творимо сьогодення і крокуємо у майбутнє!»

Про діяльність та позицію Громадської Ліги Україна-НАТО розповів її голова Сергій Джердж. «Позаблоковість нам була нав’язана, і це — елемент гібридної війни», — переконаний він.

А колишній глава Постійної делегації ВРУ в Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань Іван Заєць наголосив, що вступ до НАТО — це механізм імплементації євроінтеграційних процесів в Україні. — Хто розуміє природу загроз, які постали перед Україною, той розуміє, що Україна повинна бути в НАТО, — вважає Іван Олександрович.

Василь Мойсієнко, перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького наголосив, що нині в українському суспільстві рівень підтримки вступу України в євроатлантичну систему колективної безпеки досить високий.

Проте, зауважив Александер Вінніков, Україна на сьогодні не подала заявки для вступу в НАТО. На його переконання, формування суспільної думки з цього питання — надзвичайно важлива місія, і вищі навчальні заклади відіграють у цих процесах провідну роль.

Зустріч завершилася гарячою дискусією, у ході якої учасники отримали відповіді на свої запитання.

Крім того, досягнуто домовленості про активну підтримку військової кафедри ЧНУ з боку Представництва НАТО в Україні. Центр інформації та документації НАТО в Україні вже допомагав Черкаському національному навчальною літературою та інформаційними матеріалами.

Нині ж Александер Вінніков особисто оглянув кафедру військової підготовки університету та обговорив із ректором Олександром Черевком можливі напрями співпраці.

У свою чергу, Олександр Володимирович запросив гостя на урочисте відкриття кафедри.

Александер Вінніков дав інтерв’ю Студентському телебачення Черкаського національного, а також побував у Музеї українського рушника.

У рамках Форуму гості взяли участь у прес-конференції для черкаських ЗМІ та зустрілися з головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

{video}https://www.youtube.com/watch?v=aFdtGuk0n2s{/video}

{video}https://www.youtube.com/watch?v=SgQteg99XAo{/video}

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux