11-12 жовтня 2016 року в місті Дніпрі відбулося позачергове засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.
До складу делегації Верховної Ради на чолі з Головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко увійшли народні депутати І.Фріз, Ю.Береза, М.Найєм, І.Артюшенко, Д.Лубінець, Т.Ричкова і Д.Тимчук. Парламентську асамблею НАТО представляли 11 депутатів з восьми держав-членів; делегацію очолював норвезький парламентарій С.Мірлі.
Відкриваючи роботу форуму, його співголови зазначили, що проведення позачергового засідання зумовлено зацікавленістю членів ПА НАТО в отриманні більш повної інформації про російську агресію на сході України, її наслідки, передусім у безпековому і гуманітарному вимірах, втілення в життя Мінських домовленостей, перспективи їх повного виконання.
З цією метою до участі в засіданні були запрошені особи, які безпосередньо виконують завдання з протидії російській агресії, - представники Штабу АТО, керівники Сектору оборони "М" Збройних Сил України, очільники регіональних підрозділів Державної прикордонної служби України. Промовці надали переконливі докази прямої участі російських військових підрозділів, застосування російських озброєнь і військової техніки у цьому конфлікті. Продемонстровані фотофакти і відео наочно продемонстрували трагічні наслідки несанкціонованого збройного втручання Росії на територію України, невиправні втрати людського та економічного потенціалу регіону, максимально наблизили присутніх до реалій в зоні АТО. Всебічно картину доповнили виступи народних депутатів І.Фріз, Ю.Берези, Д.Лубінця, Д.Тимчука.
Члени Міжпарламентської ради відвідали Дніпропетровську обласну лікарню ім. Мечникова, де мали змогу не лише ознайомитися з діяльністю цього лікувального закладу, працівники якого вже врятували тисячі життів важкопоранених українських військовослужбовців, але й поспілкуватися з ними.
Про діяльність волонтерських рухів та їхній вклад у захист України від агресії учасники засідання довідалися під час перебування на базі полку «Дніпро-1», засновник і куратор якого народний депутат України Ю,Береза розповів гостям про історію цього підрозділу і його поточну діяльність щодо захисту Батьківщини.
Окрему увагу члени ПА НАТО виявили до перебігу реформ в Україні. Народні депутати І.Фріз і Т.Ричкова поінформували про останні ініціативи стосовно приведення Збройних Сил України у відповідність до стандартів НАТО, досягнення ними взаємосумісності з відповідними підрозділами держав-членів Альянсу.
Перший заступник Голови Дніпропетровської облдержадміністрації О.Кужман і заступник Міського голови міста Дніпра В.Міллер ознайомили членів Ради з політичною та соціально-економічною ситуацією в області, акцентувавши увагу на роботі з облаштування внутрішньо переміщених осіб, яких в області нараховується понад 37 тисяч.
Підсумки засідання знайшли своє відображення у спільній Заяві глав обох делегацій, основні положення якої Г.Гопко і С.Мірлі оприлюднили перед засобами масової інформації.
Зокрема, було відзначено, що Міжпарламентська рада підтвердила свою повну і непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів; констатувала нестабільність ситуації на сході України, постійні порушення проросійськими бойовиками режиму припинення вогню і нещодавно схваленого рішення про відведення сил, перешкоджання ними діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні; відзначила послідовність і прагматизм Української сторони у пошуку політичного розв'язання кризи і виконанні Мінських угод. Особливу стурбованість членів Ради викликала гуманітарна ситуація на території, яка перебуває під тимчасовим контролем проросійських сил, відсутність прогресу у звільненні заручників, які незаконно утримуються на цих територіях і в Росії, Вони також засудили незаконну анексію Криму, масові і грубі порушення прав людини на цій території, зокрема кримських татар.
Довідково: Міжпарламентська рада Україна-НАТО була утворена 2003 року як двосторонній моніторинговий орган, який об’єднує однакову кількість українських депутатів і членів ПА НАТО. Зазвичай засідання відбуваються двічі на рік - в Україні і в Брюсселі.
Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України
Під час позачергового засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО в Дніпрі членам закордонної делегації продемонстрували презентацію InformNapalm.
Голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз повідомила, що на засіданні ПАРЄ українська делегація проінформувала європейських партнерів про факти причетності Російської Федерації до безпосередньої участі у війні на Донбасі проти України. Як доказову базу використали презентацію, яку підготувала міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm.