28 вересня 2016 року у штаб-квартирі НАТО відбулось засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи високого рівня, присвячене актуальним питанням реформування сектору безпеки і оборони нашої держави.
Учасники засідання підтвердили незмінність позиції НАТО та країн-членів Альянсу щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності нашої держави у контексті збройної агресії Російською Федерації проти України та невизнання анексії Криму, а також готовність продовжити всебічно сприяти Україні у реформуванні її оборонній та безпековій сфер.
Значну увагу під час зазначеного заходу було присвячено питанню використання Комплексного пакету допомоги Україні, схваленого під час Варшавського саміту Альянсу. У цьому контексті керівник української делегації, перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Михайло Коваль наголосив про унікальний характер КПД як інструменту, що консолідує усі аспекти підтримки нашої держави, та важливість створення дієвого механізму його імплементації.
У свою чергу, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов та представник Служби безпеки України Андрій Бодрунов приділили увагу ходу реформ в оборонному відомстві та СБУ, окресливши, серед іншого, пріоритети практичної взаємодії з НАТО на їх підтримку.
Значну увагу учасників засідання викликав виступ народного депутата України, голови Міжпарламентської ради Україна – НАТО Ірини Фріз, яка повідомила про роботу Верховної Ради України у сфері демократичного цивільного контролю над національним сектором безпеки і оборони та ходом його реформування.
Також було обговорено проблематику протидії гібридній війні, зокрема підсумки відповідного дослідження та започаткування Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні в Україні. У цьому зв’язку представник Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Резнікова окреслила бачення української сторони майбутнього Платформи та алгоритму практичної роботи з її започаткування.
Українська делегація також провела низку робочих зустрічей з посадовцями Міжнародного секретаріату НАТО, в ході яких узгодила напрями подальшої взаємодії з Альянсом.