Президент Петро Порошенко зазначив, що у рішенні Бухарестського Саміту НАТО 2008 року підтверджено, що «двері кожної нації для НАТО є відкритими».
«Ми вважаємо, що на сьогоднішній день ми маємо провести необхідні реформи, наполегливо працювати», - сказав Президент Петро Порошенко під час спільного брифінгу з Генеральним Секретарем НАТО Єнсом Столтебергом за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО.
Глава держави зазначив, що за останні два роки Україною було зроблено набагато більше ніж за останні двадцять років, що значно наблизило Україну до критеріїв членства в Альянсі.
Президент наголосив, що питання членства в НАТО буде визначатись українцями. «Український народ буде вирішувати, що робити в майбутньому», - підкреслив він.
Глава Української держави зазначив, що «на сьогоднішній день в Україні значно збільшилася кількість прихильників ідеї членства в Північноатлантичному Альянсі і сягає більше 53% населення». Президент назвав цей факт «реальним результатом змін в українському суспільстві», зазначивши, що два роки тому близько 13% українців були прихильниками НАТО.
В свою чергу, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, Альянс продовжить надавати підтримку і допомогу Україні.
«Сьогодні фокус полягає в тому, як Україна досягне стандартів НАТО, імплементує реформи, і як ми зможемо посилити нашу сумісність між Збройними Силами України та збройними силами Альянсу», - сказав Єнс Столтенберг. При цьому він наголосив, що це «саме те, що входить до Комплексного пакету допомоги НАТО для України», який затверджений на Саміті НАТО у Варшаві і буде наданий Україні для того, щоб країна рухалася вперед в напрямку модернізації та реформ і досягла відповідності стандартам НАТО.
«Це є фокусом і метою нашого рішення, яке було прийняте сьогодні», - зазначив Генсек НАТО. При цьому він додав, що «Альянс буде продовжувати надавати потужну політичну та практичну підтримку Україні в її розвитку, і тоді, на цій стадії, ми зможемо обговорити питання про членство України в НАТО», - зазначив Єнс Столтенберг.
Генеральний секретар НАТО особливо наголосив на тому, що для НАТО є «абсолютно принциповим, і ми на цьому наполягаємо, є право кожної нації приймати рішення щодо вступу до Альянсу, безумовно включно з Україною».
«Чи вирішить Україна стати членом НАТО чи ні – це питання бажання України і рішення 28, а незабаром 29 країн-членів. Немає ніякого сенсу втручатися чи блокувати цей процес», - сказав Єнс Столтенберг.