• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Питання трансформації України в неспокійному світі обговорюється на засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО
Опубліковано 14 червня 2016 року о 17:57

Засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО і Семінар Роуза-Рота в рамках Парламентської асамблеї НАТО у співпраці з Верховної Ради тривають.

Під час першої й другої сесій було досліджено два ключових питання  щодо розвитку взаємовідносин України й НАТО - виклики для зовнішньої політики України  та здійснення реформування оборонного сектору.
Відкриваючи засідання, голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив: " Збройна агресія Росії  обумовлює для нас нагальну потребу проведення оборонної реформи в Україні. Іншого  шляху немає, адже Росія у будь-який момент може вирішити продовжити свою експансію в Україну». Співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО Рейнел Андрейчук розпочала свою промову з подяки українському парламенту за виконану роботу  щодо підготовки цього заходу. " Вже за місяць вирішальний саміт НАТО у Варшаві.  Парламентська асамблея НАТО  завжди солідарна з Україною. Наша співпраця відбувається за двома напрямами -  підтримка Верховною Ради у реформуванні та  відстоюванні інтересів вашої держави в спілкуванні з друзями України . Кожна з країн - учасниць НАТО  повинні бути послідовними щодо путінської Росії. Російські пропагандисти  вже не говорять про Новоросію, а Донбас називають частиною України. Ми домоглися звільнення Наді Савченко. Натомість Росія повинна вивести війська й озброєння з Донбасу, звільнити політв'язнів, негайно припинити порушення прав людини в Криму", - зазначила промовець. На думку Рейнел Андрейчук, про зняття санкцй з Росії можна говорити лише після  звільнення Криму. Співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО закликала увесь світ бути терплячими й не відмовлятися від України, а нашу державу - долати усі пострадянські перепони на шляху до європейського майбутнього.
Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе  наголосила: "На сьогодні можна впевнено говорити, що занепокоєння стосовно того, що український уряд зволікає з економічними реформами і боротьбою з корупцією, не виправдалося. Темпи реформ, які дещо сповільнилися на початку цього року, знову набирають обертів.  Нарікання, що Україна не підлягає ремонту, відпали".  За словами промовця, європейська та євроатлантична інтеграція була і залишається пріоритетом та головним рушійним двигуном розвитку суспільства та держави. "Уряд України вдячний за підтримку Альянсу нашої держави у відстоюванні своєї територіальної цілісності та незалежності. Я висловлюю це від всіх українців, які за цей час наочно переконалися в тому, хто є ворогом, а хто -  другом", - зазначила віце-прем'єр-міністр. Як сказала доповідач, позиція  нашої держави щодо НАТО чітка: Україна поглиблюватиме співробітництво з Альянсом  з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації, виходячи з довгострокової цілі приєднання до загальноєвропейської системи безпеки, основу якої складає НАТО.  "Ми щодня усвідомлюємо, що одного прагнення миру недостатньо, за нього потрібно боротися, і на жаль, платити за це велику ціну, якою є життя  наших воїнів", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
У своєму зверненні Посол Литовської Республіки Маріус Януконіс наголосив, що Мінські угоди -  єдиний правомірний документ,  за яким можна діяти.  "Україна наполегливо працює. В оборонній сфері останнім часом  ухвалено ряд необхідних законів. Україна - одна з ключових країн європейського простору.Усі разом ми не повинні забувати уроків історії, ми повинні виховувати суспільство. Усі ми перебуваємо в зоні ризику щодо нових збройних конфліктів. адже Росія не усвідомила своїх помилок, не засудила радянський режим. Україна боронить усю Європу", - зазначив він.
У ключовій промові голова європейської фундації імені Жана Моне, колишній Голова Європейського парламенту Пет Кокс зосередив увагу учасників на викликах, які очікують Європу й світ. "Референдум у  Великобританії щодо виходу з ЄС,  вибори Президента в США, Іспанії, Франції, Німеччині. які  пройдуть з високим рівнем правого популізму. Україна зіткнулася з безліччю проблем: революції, втрата Криму, втрата Донбасу.  В Україні загинуло понад 2000 загинули людей, майже півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Україна потребує більшої кількості друзів, жорсткої любові й стабільності у взаємовідносинах", сказав він.  любов і сталість. За його словами, наша держава ухвалила необхідне для набуття безвізового режиму з Європейським Союзом законодавство. "Європа повинна уникнути  втоми від  України. Змінити закони легше. ніж змінити ставлення до когось.  Допомога міжнародного співтовариства полягає в допомозі створення сильних державних інституцій.Нікому не легко  через санкції щодо Росії, але вони -  важливий інструмент впливу. Поки російська Федерація не виконає своїх зобов'язань щодо України, не існує жодних причин для їх послаблення", - наголосив Пет Кокс.

У своєму виступі заступник міністра  закордонних справ України Олена Зеркаль зазначила, що Російською Федерацією порушено статут ООН, інші міжнародні угоди.  "Україна ініціювала прийняття резолюції щодо створення міжнародного трибуналу стосовно збитого Росією Boeing MH 17, але вето , накладене Росією, завадило цьому. У 2008 році журнал "Washington Post" публікував передбачення щодо війни в Україні, але тоді ніхто не повірив. Російська Федерація веде війну проти усього цивілізованого світу, а  кремлівська пропаганда є дуже впливовою. Навіть на рівні родин триває спротив росіян стосовно українців. Росія фінансує різні партії в Європі, породжуючи сумніви на євроатлантичній єдності. Країна-агресор руйнує порядки денні зовнішньої політики західних країн. Від Росії слід вимагати дотримання міжнародного права, застосувати усі механізми для зупинення злочинних дій російського режиму.  Санкції - ефективний інструмент. Завдяки санкціям можна посадити російську Федерацію за стіл переговорів. За право зробити  свій вибір віддано багато українських життів", - наголосила промовець.

{video}https://www.youtube.com/watch?v=Ef4VcXr-bEE{/video}

Джерело

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux