27 травня відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе із заступником Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, Послом Соріном Дукару.
Протягом зустрічі були обговорені питання політичного діалогу Україна-НАТО на високому та найвищому рівнях у найближчій перспективі, стан взаємодії з Альянсом в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» та спільних проектів у сфері нових викликів безпеці.
Заступник Генерального секретаря НАТО дав високу оцінку співробітництву України з НАТО у сфері науки та захисту довкілля, наголосивши, що за обсягами співпраці Україна займає перше місце серед країн-партнерів Альянсу.
Довідково: Взаємодія України з НАТО у сфері науки та захисту довкілля розпочалася у 1991 р. і здійснюється із застосуванням механізмів програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (програма НЗМБ).
Метою програми є сприяння співпраці науковців з країн-членів і партнерів Альянсу та фінансування наукових досліджень в галузі безпеки (у формі виділення грантів на реалізацію багаторічних проектів, семінарів, курсів, тренінгів та зустрічі науковців).
Протягом 1998-2014 рр. в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» були реалізовані 27 спільних багаторічних проектів за участю українських науково-дослідницьких установ.
Наразі на стадії виконання перебувають 36 багаторічних проектів, на стадії підготовки - декілька короткотермінових наукових семінарів Україна - НАТО.
Станом на сьогодні, Україна перебуває на першому місці серед країн-партнерів Альянсу за кількістю наукових проектів та обсягом їх фінансування в рамках Програми НЗМБ.
Ключовим механізмом забезпечення координації співробітництва між Україною та НАТО у сфері науки є Спільна робоча група (СРГ) Україна-НАТО зі співробітництва з питань науки та довкілля, яка була створена у 2000 р. Співголовою СРГ з української сторони є Заступник Міністра освіти і науки України М.В.Стріха.