• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Українські вчені високо оцінюють підтримку НАТО в реалізації проекту ремедіації військових територій від нафтохімічного забруднення
Опубліковано 26 травня 2016 року о 15:45

В урочистій церемонії започаткування практичної фази проекту взяли участь заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов, Голова Місії України при НАТО Єгор Божок, представники Інституту геологічних наук НАН України, Міністерства оборони України, французької геологічної компанії BRGM, офісу програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».

Вчений секретар Інституту геологічних наук Руслан Гаврилюк разом із французьким колегою Стефаном Коломбано (BRGM) презентували зазначений проект.  Відмічено, що проект є надзвичайно актуальним для України з огляду на велику кількість осередків нафтохімічного забруднення, значна частина яких, приурочена до військових об’єктів. Масштабні осередки забруднення геологічного середовища, що залишились у спадок від радянських часів, є досить стійкими, продовжують існувати вже десятки років та забруднювати горизонти підземних вод. Метою проекту є впровадження новітніх технологій ліквідації нафтохімічних забруднень з врахуванням гідрогеологічних умов їх формування.

В рамках проекту обладнано унікальну для України систему вилучення нафтопродуктів та забруднених підземних вод, яку сьогодні було урочисто введено в експлуатацію. Система включає насосне обладнання: скімери  для вилучення нафтопродуктів, пневматичні та електричні насоси, та блок очищення вилучених підземних вод, що включає сепаратор розділяння нафтопродуктів та води, піщані та вугільні фільтри високої продуктивності.

Вчений секретар Інституту геологічних наук Руслан Гаврилюк наголосив на важливості імплементації новітніх технологій очищення геологічного середовища в Україні. В рамках проекту здійснено обмін досвідом між українськими та французькими вченими, що є вагомим здобутком для розвитку подальших досліджень в галузі охорони підземних вод від забруднення. Передбачається, що завдяки пілотним роботам із ремедіації забрудненої території військової частини, що розташована в межах м. Києва, будуть розроблені оптимальні схеми проведення ліквідаційних відкачок із використанням програмних комплексів математичного моделювання багатофазної фільтрації.

Заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару зазначив науковцям — розробникам проекту, що хоча НАТО пишається своєю роллю у проекті «Наука заради миру та безпеки», це вони його створили, це їх дітище, яке несе користь людству.

— Проект очищення ґрунтових вод від залишків рідких нафтопродуктів на базі військової частини, що відбувається в рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», яскраво демонструє які чудові досягнення можуть стати результатом поєднання інтелекту й знань у міжнародній співпраці. У нього ще є символічне значення — та очищена вода, яка буде після проекту, символізує очищення бруду минулого й створення чистого майбутнього, — наголосив Сорін Дукару під час урочистої церемонії започаткування практичних робіт.

Заступник Міністра оборони України Ігор Долгов наголосив на важливості очищення території військової частини, що знаходиться поблизу житлових будинків киян і можливості  подальшого використання обладнання для очищення інших забруднених об’єктів України та подякував українським вченим за реалізацію проекту.

Заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару вручив відзнаку за участь у реалізації проекту вченому секретарю Інституту геологічних наук НАН України Руслану Гаврилюку. В реалізації проекту також активну участь взяли наступні співробітники Інституту геологічних наук НАН України: професор, докт. геол.-мін. наук Микола Огняник, Юрій Негода, Юрій Загородній, Валентин Підтикан, Ігор Запольський та Андрій Брикс.

Джерело

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux