26 травня відбулася церемонія передачі обладнання для піротехніків ДСНС України від Північноатлантичного альянсу (НАТО).
Участь у заході взяли Заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару, представники Альянсу, Голова ДСНС України Микола Чечоткін.
Передача обладнання відбулася в рамках спільного проекту ДСНС України та НАТО «Надання підтримки проведенню гуманітарного розмінування в Україні». Піротехніки ДСНС отримали вибухозахисні костюми «MED ENG» типу «EOD-9», комбіновані металодетектори «Vallon» VMH 3 CS, рамки для збільшення глибини пошуку, рамки для пошуку в важкодоступних місцях, тактичні окуляри, засоби життєзабезпечення в польових умовах.
“Обладнання, яке ми отримали від Північноатлантичного альянсу, буде передано у Донецьку та Луганську області для відновлення функціонування розграбованих піротехнічних підрозділів. Сучасне оснащення суттєво збільшить рівень захисту піротехніків під час проведення робіт з гуманітарного розмінування, особливо під час знешкодження мін-пасток та спеціально встановлених вибухових пристроїв. А також підвищить якість виконання робіт з пошуку, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів”, - зазначив Голова ДСНС України Микола Чечоткін.
У свою чергу, Заступник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару зауважив, що в умовах проведення на Сході України антитерористичної операції питання гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей є вкрай важливим. І тому НАТО й надалі надаватиме піротехнікам ДСНС допомогу і в технічному оснащенні, і в проведенні тренінгів та навчань для українських фахівців. Адже головною спільною метою для України та НАТО є зробити все можливе, аби люди зі Сходу країни могли якомога швидше повернутися до власних домівок.
За особистий вклад в реалізацію проекту “Надання підтримки проведенню гуманітарного розмінування в Україні” Голова ДСНС Микола Чечоткін нагородив відомчою відзнакою - нагрудним знаком “Знак Пошани” - Деніз Бетен, керівника Офісу Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки” та Еюпа Турмуза, радника Офісу Програми НАТО “Наука заради миру та безпеки”.
{video}https://www.youtube.com/watch?v=QzYD09nPmIs{/video}