• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Брифінг Генсекретаря НАТО А.Ф.Расмуссена, присвячений питанням Сирії та Афганістану
Опубліковано 02 липня 2012 року о 18:45

2 липня ц.р. відбувся щомісячний брифінг Генсекретаря НАТО А.Ф.Расмуссена, присвячений питанням Сирії та Афганістану.

У вступному слові глава Альянсу наголосив, що ситуація у Сирії, як і раніше, викликає занепокоєння НАТО, тож Альянс уважно відслідковує її розвиток. Він нагадав, що минулого тижня, на прохання Туреччини, відбулося засідання ПАР, присвячене знищенню турецького літака. Саме політичним шляхом, за словами Генсекретаря НАТО, має бути вирішений даний конфлікт. І протидія режиму, який втратив легітимність, потребує узгоджених дій міжнародного співтовариства.
У цьому контексті А.Расмуссен привітав результати засідання Ініціативної групи щодо Сирії в Женеві, яка схвалила план переходу до демократії, висловила намір покласти край насильству і відповісти на законні сподівання народу Сирії.
«Зараз дуже важливо імплементувати політичний план. Кожен член міжнародного співтовариства повинен використовувати свій вплив і докласти всіх зусиль, щоб покласти край кровопролиттю … Цей конфлікт триває уже надто довго. Він коштував багато життів і поставив під загрозу стабільність усього регіону. Міжнародне співтовариство зобов'язане покласти цьому край, і зробити це зараз», - наголосив Генсекретар.

Торкаючись теми Афганістану, А.Ф.Расмуссен заявив, що вже до кінця цього літа афганці будуть під захистом своїх співвітчизників.

Він визнав, що безпека є лише одним із завдань, що стоять перед Афганістаном. І НАТО є лише частиною рішення. Майбутнє країни має включати поєднання безпеки, розвитку та належного управління, до якого повинні долучитися усі сторони.

Водночас він нагадав, що кожен - міжнародне співтовариство і афганський народ - мають сумлінно виконувати свої зобов’язання. За словами Генсекретаря НАТО, за останні кілька місяців сторони створили міцну основу партнерства і взаємної відповідальності.

Міжнародне співтовариство заклало основи для зростання шляхом підтримки Афганістану в таких областях як транспорт, зв'язок, охорона здоров'я та освіта. А.Расмуссен наголосив, що афганський народ повинен зрозуміти, що міжнародне співтовариство й надалі підтримуватиме ці досягнення. У цьому контексті важливе значення матиме донорська конференція у Токіо.

У той же час, міжнародне співтовариство повинне знати, що афганська влада виконуватиме свої зобов'язання, зазначив Генсекретар, нагадавши, що Президент Х.Карзай пообіцяв підвищити ефективність управління та боротьби з корупцією, забезпечити захист прав людини, включаючи права жінок.

«У нас є можливість розірвати замкнене коло насильства та екстремізму в Афганістані. Для створення довгострокової безпеки Афганістану, регіону в цілому, і самих себе. Це шанс, який ми всі не повинні втратити», - підсумував А.Ф.Расмуссен.

Відповідаючи на запитання щодо Сирії, де був збитий турецький літак, і чи має до цього відношення РФ, Генсекретар НАТО заявив, що уся ця інформація була предметом засідання ПАР, тому він не може розкривати її зміст. За його словами, Туреччина представила на засіданні вичерпний брифінг, деталі якого він не має права розголошувати, однак результатом засідання стала спільна заява, з якої видно позицію НАТО.
На уточнююче запитання, чому НАТО не коментує деталей, а в американських ЗМІ з’являється інформація про те, що Туреччина просила введення зони забороненої для польотів, А.Ф.Расмуссен зазначив, що не слід покладатися на повідомлення із неофіційних джерел.

Щодо того, чи можна очікувати інтервенції НАТО у Сирію після прийняття відповідної резолюції РБ ООН, Генсекретар НАТО повторив раніше озвучену позицію, що Альянс не має наміру втручатися до Сирії. Водночас він заявив, що резолюція РБ ООН потрібна, оскільки дасть зрозуміти керівництву країни, що світова спільнота говорить єдиним голосом. А.Расмуссен наголосив, що політичне врегулювання ситуації він вважає єдиним можливим шляхом.

Глава Альянсу не уточнив, яким чином НАТО задіяне у консультаціях щодо Сирії і не коментував ситуацію на сирійсько-турецькому кордоні, яку, за його словами, детально моніторить Альянс. Він також спростував інформацію про те, що Туреччина зверталася до НАТО з проханням про розміщення будь-яких військових активів на кордоні із Сирією. А.Ф.Расмуссен висловив сподівання, що після випадку із турецьким літаком, ескалації конфлікту не відбудеться і запевнив, що НАТО закликала Туреччину бути максимально стриманою.
Генсекретар також заявив, що союзники не надають фінансової чи військової підтримки опозиційним силам у Сирії.

Відповідаючи на запитання, чи погіршилися відносини НАТО з Пакистаном через припинення транзиту для потреб МССБ, а саме, чи триває співпраця в контексті підготовки військовослужбовців Пакистану, А.Ф.Расмуссен зазначив: «Вимушений визнати, що наша співпраця з Пакистаном значно скоротилася останнім часом. Однак я сподіваюся на її відновлення».

Пояснюючи, чому він не візьме участь у донорській конференції щодо Афганістану у Токіо, А.Ф.Расмуссен заявив, що це пов’язано з насиченим графіком, однак НАТО буде представлена на заході Старшим цивільним представником Альянсу в Афганістані.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux