• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Заключний брифінг Верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації С.Абріаля
Опубліковано 12 вересня 2012 року о 15:42

12 вересня ц.р. відбувся заключний брифінг С.Абріаля на посаді Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації.

Брифінг пройшов після виступу С.Абріаля на засідання ПАР, де він востаннє презентував свої ідею щодо процесу трансформації Альянсу та впровадження концепції „розумної оборони”. 

С.Абріаль перший представник Франції та перший європеєць призначений на посаду головнокомандувача одного і двох стратегічних командувань НАТО, що знаходиться у Норфолку, штат Вірджинія (США), а також спеціальним представником Генсекретаря НАТО з питань „розумної оборони”.

Підводячи підсумки діяльності С.Абріаля, командування НАТО високо оцінило його здобутки у сфері зміцнення трансатлантичних зв'язків, поглиблення відносини між НАТО і ЄС та успішне затвердження пакету проектів „розумної оборони” на саміті в Чикаго, якого вдалося домогтися завдяки персональним візитам С.Абріаля до усіх країн-членів НАТО.

Виступаючи перед журналістами, С.Абріаль підвів підсумки двох основних завдань, реалізацією яких займався: концепції „розумна оборона” та ініціативи „поєднаних сил”.

Стосовно „розумної оборони” він наголосив, що нації у більшості дуже прихильно ставляться до цього підходу. Рішення саміту в Чикаго щодо розширення повноважень у цій сфері є прямим доказом цього. Разом з тим, у майбутньому НАТО має стати каталізатором для виникнення таких міжнародних проектів та продовжувати забезпечувати майданчик для обговорення та просування багатонаціональних рішень на національному рівні.

За словами С.Абріаля, на сьогодні існує близько 150 проектів та пропозицій у рамках „розумної оборони”. За результатами саміту в Чикаго зараз реалізується 24 з них. Очікується, що найближчим часом буде розпочато втілення ще 10 проектів. Великі сподівання покладаються на співпрацю з Європейським оборонним агентством, коли організації можуть посилювати позиції одна одної.

Що стосується ініціативи „поєднаних сил”, то головна увага приділятиметься підвищенню згуртованості і взаємодії та посиленню навчання і тренування. С.Абріаль нагадав, що Стратегічне командування НАТО з трансформації відіграє провідну роль у здійсненні загального навчання та професійної підготовки сил, а також повідомив, що незабаром Командування перебере відповідальність за контроль як індивідуальних, так і колективних навчань в НАТО.

Важливо, на думку С.Абріаля, розуміти взаємопов’язаність цих двох стратегічних ініціатив і докладати зусиль, щоб вони доповнювали одна одну. Значну роль у цьому повинно відіграти багатонаціональне співробітництво та налагодження тісних контактів із промисловістю.

С.Абріаль повідомив, що 17 жовтня ц.р. у Ризі (Латвія) за підтримки Командування НАТО з трансформації відбудеться День промисловості. Цього року захід проходитиме за підтримки штаб-квартири НАТО, зокрема співорганізатором виступить Управління НАТО з питань оборонного інвестування. Мета - запропонувати країнам-членам та представникам промисловості на єдиному спільному форумі обговорити усі аспекти розвитку потенціалу. Захід також проаналізує наслідки саімту НАТО в Чикаго для прийняття нових промислових рішень. Основний акцент буде зроблено на залучення малого і середнього бізнесу.

„Ви побачите, що багато чого вже зроблено, після започаткування у 2010 році Мережі для спільної взаємодії (Framework For Collaborative Interaction), а проекти, які лягли в основу цієї ініціативи, є предметом зацікавлення як НАТО, так і ЄС: посилання процесу військового планування, кіберзахист, космос та інші... Через десять років після створення, Командування НАТО з трансформацій міцно позиціонується як лідер перетворень в оновленому Альянсі”, - підсумував С.Абріаль.

Коментуючи величину розриву між витратами на оборону у США та Європі та наслідками такої політики для трансатлантичних відносин, С.Абріаль наголосив, що попри існуючі проблеми, з боку США відчувається потужна прихильність конвергенції. За його словами, різниця у можливості існує завжди. Вона залежить від розмірів країни, людських і фінансових ресурсів. Однак, головне - підтримувати політичну волю працювати разом.

„Моє бачення полягає в тому, що ... ми завжди повинні бути в змозі працювати тісніше. Це стосується як технологічного, так і людського аспекту. Саме тому велике значення в даний час має трансформація людського аспекту. Саме тому величезну вагу, я приділяв проектам у галузі освіти, професійної підготовки, навчань”.

На прохання журналістів С.Абріаль навів приклади успішних багатонаціональних проектів, зокрема тих, які були затверджені у Чикаго. Серед них: ефективне використання різних засобів морського патрулювання, створення універсального інтерфейсу для установки на бойові літаки (т.зв. STANAG), спільні з ЄС проекти у сфері надання медичної допомоги військовослужбовцям.

За словами С.Абріаля різні проекти мають різний термін реалізації. Перших результатів можна очікувати у 2013-2015 роках.

На запитання щодо оновленого широкого переліку проектів генерал С.Абріаль зазначив, до кінця року ймовірно буде започатковано ще 10 нових проектів у сфері боротьби з саморобними вибуховими пристроями, застосування бойових броньованих машин швидкої допомоги тощо. За словами С.Абріаля, для концепції „розумної оборони” дуже важливо зберегти первинний політичний імпульс Чикаго. Так само важливою є роль спеціального посланника Генсекретаря з цих питань – людини, яка може поїхати у будь-яку країну і детально обговорити можливості і пропозиції з національним керівництвом. 

На думку С.Абріаля, у подальшому не потрібно буде чекати саміту, щоб затвердити той чи інший проект. Доцільно створити  свого роду інкубаційний центр для нових ідей і просто продовжувати і розширювати цей список.

„Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб допомогти країнам в реалізації цих проектів, оскільки вони перетворюються з ідей на практичні досягнення, які підвищують ефективність наших сил і їх взаємодію”.

Щодо прогнозів чи „врятує розумна оборона” обороноздатність європейських країн, які продовжують суттєве скорочення видатків на оборону, С.Абріаль зазначив:

„Розумна оборона” є інструментом, роль якого допомогти виконанню завдань Альянсу незважаючи на економічну кризу... Єдиний спосіб впоратися з цим - робити більше речей разом”.

За його словами, ще однією перевагою концепції „розумної оборони” є  те, що вона сприяє покращенню взаємодії між НАТО і ЄС. Принцип „накопичення та розподілу засобів” ("pulling and sharing"), який запроваджений у відносинах між НАТО і ЄС уже приносить результат.

Під час брифінгу було відзначено, що 28 вересня ц.р. генерала С.Абріаля на посаді замінить його наступник генерал ВПС Франції Ж.-П. Паломерос (Paloméros).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux