Через десять років після отримання запрошення щодо членства в НАТО Болгарія довела, що є надійним союзником в Альянсі, здатним відповідати зобов’язанням щодо колективної оборони і зробити свій внесок в утвердження миру і безпеки на євроатлантичному просторі та в регіональному вимірі. Наша країна здійснила болючі, але необхідні реформи в секторі безпеки, і в цьому нам допомогли воля та спільні зусилля. Цілеспрямованість і послідовність дій цілого покоління болгарських політиків та експертів призвели до успішного завершення підготовки до нової ролі союзника, і у 2002 році Болгарія отримала запрошення щодо членства в наймогутнішому оборонному союзі.
Сьогодні ми готові поділитися набутим досвідом і знаннями щодо процесів інтеграції і повноправного членства з країнами, які бажають стати членами Альянсу. Це має велике значення для країн Західних Балкан з огляду на нашу близькість з ними і наше спільне прагнення стати частиною єдиної євроатлантичної сім’ї, в якій існують спільні цінності та інтереси. Ми підтримуємо політику „відкритих дверей” НАТО та продовжуємо надавати підтримку державам регіону в дусі добросусідства і партнерства. На зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу в Таллінні весною 2010 р. Болгарія була однією з тих, хто палко відстоював надання Плану дій щодо членства Боснії і Герцеговині.
Окремі формати співпраці з Росією, Грузією і Україною, як і партнерська політика Альянсу в цілому, відкривають шлях до безпрецедентного за своєю суттю співробітництва, що поширюється до Японії, Австралії і Республіки Корея.
Сучасне безпекове середовище вимагає від Альянсу 28 вільних і демократичних країн бути в постійній готовності, володіти необхідними можливостями і волею, щоб справлятись як з відомими нам проблемами у сфері безпеки, так і новими асиметричними загрозами – тероризмом, кіберзлочинністю і розповсюдженням зброї масового знищення. Болгарія робить свій внесок у всі операції НАТО, і участь нашої країни завжди високо оцінюється нашими союзниками.