• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
Степан Полторак взяв участь у засіданні Комісії Україна – НАТО на рівні глав постійних представництв
Опубліковано 08 березня 2016 року о 15:30

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулось засідання Комісії Україна — НАТО на рівні глав постійних представництв під головуванням Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Делегацію України для участі в засіданні очолив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Перед початком заходу глава делегації України провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО. У ході зустрічі Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс продовжуватиме надавати всебічну підтримку Україні у реформуванні її оборонної сфери та посиленні спроможності її Збройних Сил. Він зазначив, що НАТО займає принципову позицію щодо забезпечення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Альянс збільшує взаємодію з Україною, у тому числі, із надання їй допомоги в рамках існуючих та перспективних проектів та ініціатив співробітництва. Це стосується, зокрема, як їх кількості так і якості. Трастові фонди, дорадча допомога радників Альянсу в Україні залишатимуться потужними інструментами, що є у розпорядженні НАТО. Альянс закликає Україну продовжувати курс реформ сектору безпеки і оборони, та залишатиметься її надійним партнером у цьому питанні.

У свою чергу генерал армії України Степан Полторак поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію в Україні, а також про практичні кроки, що здійснюються українською стороною для її нормалізації. Зазначено, що незважаючи на продовження збройної агресії, яка організована та підтримується Російською Федерацією, українська сторона, за ефективної підтримки партнерів з НАТО, наполегливо продовжує реформування та зміцнення оборонного сектору держави.

Міністр оборони України окреслив практичні заходи, що впроваджуються для нарощування спроможностей Збройних Сил та інших складових сектору безпеки і оборони України. Також було висловлено вдячність Альянсу за вагому політичну та практичну підтримку у контексті реалізації реформ сектору безпеки і оборони.

У ході засідання Комісії Україна — НАТО Глава української делегації поінформував про поточну воєнно-політичну ситуацію на сході України, дії Збройних Сил України, спрямовані на відбиття агресії. Міністром оборони було детально ознайомлено присутніх зі змістом оборонної реформи, етапи якої будуть відображені в Стратегічному оборонному Бюлетені України. Було наведено часові проміжки та кінцеві результати реформи, та наголошено, що очікуваним результатом оборонної реформи мають стати збалансовані за обсягом завдань і чисельністю Міністерство оборони та Генеральний штаб, ефективні Збройні Сили, спроможні проводити операції за можливими сценаріями з протидії загрозам у воєнній сфері.

У своїх виступах глави делегацій країн-членів НАТО підтвердили прихильність щодо підтримки курсу реформ оборонної сфери України та необхідності забезпечення демократичного цивільного контролю над військовою складовою держави, як одного з ключових елементів реформ.

Представниками Альянсу наголошено на необхідності продовження активного пошуку практичних кроків для стабілізації безпекової ситуації в Україні.

Для цього буде продовжено діяльність, як в рамках Альянсу, так і на двосторонньому рівні. Виступаючими було засуджено триваючу агресію Росії та в черговий раз закликано її сприяти стабілізації ситуації. Українську сторону також було поінформовано про заходи практичної допомоги, що додатково буде надана Україні.

За підсумками засідання Комісії сторони уточнили план спільних дій на період, що залишатиметься до Варшавського саміту Альянсу, який відбудеться у липні цього року.

За інформацією прес-служби Міністерства оборони України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux