За повідомленням прес-секретаря Голови Верховної Ради України, 29 березня очільник українського Парламенту Володимир Гройсман провів зустріч із Заступником Генерального секретаря НАТО Александром Вершбоу в Брюсселі, під час якої сторони обговорили перспективи співробітництва України та НАТО.
Сторони високо оцінили стан двосторонніх відносин. Голова Парламенту зазначив, що сьогодні Україна зіткнулася з двома масштабними викликами: зовнішньою загрозою і складною внутрішньою ситуацією. Утім, незважаючи на складні обставини, Верховна Рада демонструє здатність приймати рішення, зауважив він.
Голова Парламенту поінформував про хід ключових реформ в Україні, зокрема щодо боротьби з корупцією, для якої вже створений увесь необхідний інструментарій, та щодо децентралізації влади, а також судової реформи. В. Гройсман зазначив, що вже до літа Верховна Рада може завершити внесення змін до Конституції України в частині правосуддя.
Разом з тим, очільник Верховної Ради підкреслив, що темп здійснення реформ у країні необхідно підвищити. "Важливо, щоби Україна продовжували реформи. Нам потрібно зробити зміни, які перетворять Україну на сучасну державу", – заявив В. Гройсман.
Голова Парламенту також наголосив на необхідності зміцнення інституційної спроможності державних органів в Україні, що, за його словами, сприятиме побудові більш ефективної структури та підходів в управлінні. "Стратегічне питання полягає не в прийнятті рішень, а в їх ефективній імплементації", – зазначив він.
В. Гройсман поінформував, що в Україні тривають пошуки шляхів виведення країни з кризи, зазначивши, що між усіма учасниками політичного процесу триває активний діалог.
Голова Парламенту окремо зазначив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей та наголосив на важливості їх виконання усіма сторонами.
В свою чергу Заступник Генерального секретаря НАТО А. Вершбоу висловив переконання, що Російська Федерація "найбільше боїться успішної реформованої України".
Під час зустрічі Заступник Генерального секретаря НАТО також подякував Верховній Раді за ратифікацію Угоди про статус представництва НАТО в Україні.
{video}https://youtu.be/oZabfVIpsL8{/video}