На своїй першій у 2016 році прес-конференції ГС НАТО Йєнс Столтенберг презентував Річний звіт за 2015 рік, в якому представив огляд основних досягнень Альянсу протягом минулого року та завдань, які планується вирішити в поточному році.
Стосовно України, у Звіті зазначено, що на тлі більш агресивних і непередбачуваних військових підходів РФ, демонстрованих протягом 2015 року та підтримки нею сепаратистів, які воюють на сході України, Альянс посилював підтримку нашої держави. Зокрема, наголошено про надання протягом 2015 року всебічної політичної та практичної підтримки України, курсу реформ, запроваджених у 2015 році у нашій державі, наданню допомоги у подолані корупції у секторі безпеки й оборони. Окремо підтверджено невизнання Альянсом незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим та підкреслено важливість виконання Мінських домовленостей як єдиного шляху до встановлення миру в Україні.
Крім того, у Звіті відзначається значний прогрес, досягнутий у минулому році в ході імплементації започаткованих у 2014 році Трастових фондів на підтримку нашої держави, та повідомляється про започаткування нового Трастового фонду НАТО для України з питань протидії саморобним вибуховим пристроям. Привернуто також увагу до існування на кінець 2015 року понад 30 спільних з Україною науково-дослідницьких проектів, 13 з яких було схвалено саме протягом 2015 року. Особливо відзначений флагманський проект у сфері телемедицини, а також проект з гуманітарного розмінування.
У звіті також повідомляється, що протягом 2015 року понад 400 українських експертів з 12 вищих навчальних військових закладів та центрів підготовки пройшли навчальні курси в рамках імплементації Програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP), яка спрямована на підтримку керівного та професорсько-викладацького складу військових навчальних закладів держав-партнерів НАТО у розвитку та реформуванні системи військової освіти.