На виконання Державної комплексної програми розвитку і реформування Збройних Сил України триває процес модернізації війська. Спільно із представниками НАТО в оборонному відомстві розроблено низку програм, які стосуються військової стандартизації, науки та освіти.
Знаковим етапом цього процесу є участь нашої держави у Програмі НАТО «Удосконалення військової освіти» (DEEP), до якої Україна приєдналася в 2012 році. Це одна з найбільших програм НАТО в історії взаємодії з країнами-партнерами. Так, лише у 2014 році відбулося 40 заходів, в яких взяли участь понад 30 експертів НАТО і 150 українських викладачів, які працювали з аудиторією у майже дві тисячі осіб.
На сьогоднішній день окрім України у Програмі беруть участь Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Великобританія, США. Метою Програми DEEP є налагодження зв’язку між освітянами країн — членів Альянсу і країн-партнерів, щоб удосконалити програми і методики навчання військових. Також вона допомагає покращити взаємодію і налагодити тіснішу співпрацю і діалог між представниками структур оборони і безпеки країн НАТО і держав-партнерів, що також сприяє збереженню регіональної стабільності через реалізацію багатонаціональних зусиль у сфері освіти і наукових досліджень.
Одним із провідних учасників Програми DEEP є Національний університет оборони України імені Черняховського. Днями у вузі проведено семінар з розвитку професійних навичок професорсько-викладацького складу щодо впровадження передових методів інноваційної освіти та підготовки.
Експерти Об’єднаної школи з питань вивчення сучасних форм і методів бойових дій Об’єднаного штабного коледжу Національного університету оборони США поділилися з українськими колегами, науковими та науково-педагогічними працівниками університету напрацюваннями за наступними напрямами: інноваційні методики освіти та викладання; лідерство; теорія управління; психологічні, правові та практичні аспекти ведення бойових дій; військові стандарти НАТО; комунікаційні навички викладача тощо.
У перспективі в рамках програми DEEP передбачається обмін слухачами та викладачами між національними університетами оборони України та Польщі.