• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
Заява міністрів оборони країн-членів НАТО
Опубліковано 27 червня 2015 року о 15:59

1. Ми, міністри оборони країн-членів Альянсу, провели зустрічі вчора і сьогодні, у період між самітами НАТО в Уельсі в 2014 році і Варшаві в 2016 році, для того, щоб оцінити хід реалізації ключових рішень, прийнятих в Уельсі і скоординувати подальшу роботу. Ми відзначили значний прогрес, якого було досягнуто, зокрема у реалізації План бойової готовності НАТО.

2. Ми обговорили сучасну безпекову ситуацію. Росія кидає виклик євроатлантичній безпеці своїми військовими діями, примусом та залякуванням своїх сусідів. Ми як і раніше занепокоєнні агресивними діями Росії, які ми також обговорили під час зустрічі з нашим українським колегою, Міністром С.Полтораком. Під час цієї зустрічі ми підтвердили нашу тверду відданість незалежній, мирній та процвітаючій Україні і нашу тверду підтримку її територіальній цілісності в межах міжнародно-визнаних кордонів. Ми також стурбовані зростанням регіональної нестабільності поблизу наших південних кордонів, яка пов’язана з низкою різноманітних викликів і загроз, у тому числі і загроз, які пов’язанні з діяльністю терористичного угрупування «Ісламська держава». Для вирішення всіх цих проблем на сході та на півдні, НАТО продовжує застосовувати всебічний підхід для стримування загроз і, у разі необхідності, готова захищати своїх союзників від будь-яких супротивників.

3. Заходи із гарантування безпеки союзників, які були розпочаті в травні минулого року, продовжують демонструвати колективну солідарність країн-членів НАТО і їхню рішучість. У рамках Плану бойової готовності НАТО, всі союзники зробили свій внесок в суттєві заходи на східних кордонах Альянсу на суші, на морі та у повітрі. Усі 28 союзників стоять на захисті один одного. Ми також обговорили заходи з адаптації. Оборонні за своїм характер, вони гарантують, що НАТО має необхідні сили в потрібному місці і в потрібний час, і що НАТО залишається готовим до реагування, міцним і відповідальним союзом, який здатний відповісти на сучасні та майбутні виклики, де б вони не виникали. Ми працюємо над тим, щоб наші збройні сили були всесторонньо підготовлені та повністю оснащені, а також знаходилися на високому рівні готовності, узгодженості та гнучкості, необхідному для проведення повного спектру місій НАТО, в тому числі зі стримування агресії проти союзників і демонстрації готовності захищати територію НАТО.

4. Робота щодо посилення Сил реагування НАТО (СРН) істотно просунулася. Майбутні СРН будуть значно більшими і більш здатними. Їхня готовність буде на більш високому рівні, як і їхня гнучкість і сумісність. Проміжне Об’єднане оперативне угруповання сил НАТО високої готовності на чолі з Німеччиною, Нідерландами і Норвегією та за участі інших країн-членів, сьогодні вже знаходиться у повній оперативній готовності. НАТО провела низку важливих навчань на своїх східних флангах, і ми із задоволенням відзначаємо успішне проведення в Польщі на минулому тижні навчань «NOBLE JUMP», участь у яких взяло Об’єднане оперативне угруповання сил НАТО високої готовності.

5. З 2016 року Об’єднане оперативне угруповання сил НАТО високої готовності, яке очолюватиме Іспанія та участь у якому братимуть інші союзники, буде спроможним швидко відреагувати на будь-яку непередбачувану ситуацію. Цієї осені, в рамках покращення професійної підготовки, воно буде брати участь у масштабних навчаннях «TRIDENT JUNCTURE 2015». Участь у навчаннях візьмуть понад 30 тис. військовослужбовців, головним чином з Італії, Португалії та Іспанії. Ми вітаємо заяву Туреччини взяти на себе роль рамкової країни у ході ротації Об’єднання поряд із Францією, Німеччиною, Італією, Польщею, Іспанією та Великою Британією.

6. Створення перших шести багатонаціональних штабів командування - NATO Force Integration Units (NFIU) - на території Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Румунії, йде повним ходом. Вони сприятимуть швидкому розгортанню військ союзників в регіоні у разі потреби; підтримуватимуть колективне оборонне планування; і допомагатимуть в координації під час проведення багатонаціональних військових навчань. Рішення щодо створення додаткових NFIU буде прийняте під час нашої зустрічі в жовтні із врахуванням відповідних пропозицій військових структур, які на даний момент ще опрацьовується.

7. Для підвищення здатності швидко і ефективно реагувати на будь-які непередбачені обставини, ми суттєво удосконалили процедуру завчасного планування. Ми також удосконалили процедуру прийняття рішень, що уможливить швидке розгортання наших військ. Ми визначили ключові елементи для ефективного реагування на гібридні загрози. Ми будемо намагатися тісно координувати та погоджувати свої зусилля із зусиллями Європейського Союзу в цій сфері. Ми також узгодили конкретні кроки щодо адаптації НАТО до зростаючих викликів і загроз на наших південних кордонах.

8. Імплементація Плану бойової готовності НАТО значно сприяє суттєвій, далекосяжні адаптації військово-стратегічної позиції НАТО, необхідної для реагування на безпекову ситуацію, яка змінилася. Ми оприлюднили нові Політичні Настанови щодо оборонного планування для того, щоб зберегти нашу здатність виконувати всі три основні завдання Альянсу, з новим акцентом на принципи стримування та колективної оборони, а також ефективно протистояти будь-яким викликам у майбутньому.

9. Ми визнаємо, що трансформація наших збройних сил і спроможностей, а також шляхів їх використання вимагає належного фінансування з боку всіх союзників. Ми підтверджуємо важливість прийнятого на саміті в Уельсі зобов’язання щодо витрат на оборону. Відповідно, ми працюємо на тим, щоб змінити тенденцію до скорочення фінансування сфери оборони і ми будемо використовувати наші оборонні бюджети у найбільш ефективний спосіб.

10. Ми обговорили усі важливі питання, які пов’язані зі сферою оборони та увійдуть до порядку денного саміту НАТО у Варшаві в наступному році, включаючи питання комплексної довгострокової адаптації НАТО. Прогрес, якого було досягнуто сьогодні, показує, що НАТО посилила рівень готовності до реагування на всі потенційні загрози для Альянсу, а також на будь-які непередбачувані обставини, що можуть виникнути.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux