Про це Голова Верховної Ради України заявив в ході зустрічі з керівництвом Парламентської асамблеї НАТО, у якій також взяв участь Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
24 липня 2014 року делегація Парламентської асамблеї НАТО на чолі з її Президентом Хью Бейлі здійснила візит в Україну. До складу делегації також увійшли Віце-президент ПА НАТО Карл Ламерс (ФРН), член Парламенту Бельгії Даніел Бакелейн та Генеральний секретар ПА НАТО Девід Хоббс.
В ході візиту делегація ПА НАТО зустрілась з Прем’єр-міністром України А.Яценюком та Головою Верховної Ради України О.Турчиновим.
Під час зустрічі Сторони обговорили питання загрози системі колективної безпеки у світі у зв‘язку із окупацією Росією Криму та підтримкою російським керівництвом міжнародного тероризму.
Висловлюючи однозначну підтримку територіальній цілісності України, Президент ПА НАТО Х.Бейлі засудив дії Росії в Україні: «Доктрина Президента Путіна щодо військового втручання у суверенні держави під приводом захисту російськомовного населення має віднайти супротив міжнародної спільноти з метою підтвердження принципів національного суверенітету та міжнародного права. Наразі населення Криму та східної України вже розуміють, що сепаратистські рухи перетворюються в розумно замаскованих бандитів, терористів та шпигунів, які отримують спонсорську допомогу ззовні. Військові дії, які відбуваються на території України фактично являють собою загрозу миру та безпеки всієї Європи».
«Ми з величезною повагою ставимось до Парламентської асамблеї НАТО і вважаємо, що наша співпраця є запорукою глобальної безпеки в світі», - сказав О.Турчинов.
За його словами, для України не існує альтернативи європейському шляху розвитку, «але на нашому шляху до Європи стала агресія Російської Федерації».
«Українська програма щодо реформи та відновлення наразі підтримується Європейським Союзом та НАТО. Україна може та повинна мати взаємовигідні політичні та економічні відносини з Росією, хоча, здається, що Росія намагається підірвати стабільність України та її право на визначення свого власного майбутнього», - зазначив Президент ПА НАТО.
Також Сторони обговорили питання надання Україні сучасної надточної зброї та матеріально-технічної допомоги у боротьбі із «терористами, яких підтримує Росія».
За словами Хью Бейлі, збиття цивільного літака «Боїнг-777» стало точкою неповернення у системі світової колективної безпеки. «Ця трагічна подія ще раз доводить, що дії Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні, викликають занепокоєння у міжнародній спільноті. Росія має виконати свої правові зобов’язання та вивести свої війська з кордону з Україною, зупинити потік бойовиків, обладнання та військової техніки, а також вплинути на те, щоб сепаратисти склали зброю».
На думку віце-президента Парламентської асамблеї НАТО Даніеля Бакелейна, «сьогодні на порядку дня стоїть не питання безпеки України, а питання безпеки Європи та всього цивілізованого світу».
Разом з тим, на думку Олександра Турчинова, система колективної безпеки повинна працювати, і тому «як ніколи важливою є співпраця в межах Північноатлантичного альянсу».
«Тому для нас немає альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції», - підсумував керівник Парламенту.
Джерело:
Верховна Рада України: http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/96329.html
Парламентська асамблея НАТО: http://www.nato-pa.int/default.asp?CAT2=0&CAT1=0&CAT0=0&SHORTCUT=3540