Україна - НАТО

Київ 20:42

Утилізація радіоактивних відходів в Україні

 

ІІ об'ект

На запит України у серпні 2018 року НАТО в рамках надання допомоги Україні в реалізації заходів з ліквідації могильників радіоактивних відходів  прийняло рішення про започаткування наступного проекту у рамках Трастового фонду НАТО із захоронення радіоактивних джерел “Ліквідація могильника радіоактивних відходів, які зберігаються на об’єкті “Цибульове” (військова частина А0981 МО України, с. Цибульове, Кіровоградська область).

Етапи реалізації проекту

1. Радіаційне обстеження об’єкту, вивчення історичної інформації майданчика з проведенням радіологічних і екологічних досліджень.

2. Підготовка технічного рішення, попередня обробка радіоактивних відходів, їх вилучення, кондиціонування, пакування у відповідні контейнери та транспортування до місць захоронення.

3. Рекультивація території об’єкту, відновлення території до свого первинного стану.

Результати реалізації проекту

надати допомогу Україні країнами-членами НАТО у  вирішенні проблеми зберігання та ліквідації радіоактивних відходів;

провести реабілітацію території, на якій зберігаються радіоактивні відходи;

поліпшити стан радіаційної безпеки та усунути загрозу незаконного розповсюдження цих радіоактивних матеріалів, знизити рівень соціальної і психологічної напруженості в регіоні, а також зменшити негативний вплив радіоактивних відходів на навколишнє середовище та безпеку для громадськості;

отримати досвід проведення таких проектів для ліквідації інших наявних могильників та місць зберігання радіоактивних відходів на території України.

Factsheet_UKR_Tsybuleve_-_20180320.docx

Україна-НАТО