Україна - НАТО

Київ 21:09

Представництво НАТО в Україні

11 березня 2016 року набула чинності Угода між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні

Представництво НАТО в Україні складається з Офісу зв'язку НАТО та Центру інформації та документації НАТО.

Офіс зв’язку НАТО в Україні був відкритий у квітні 1999 року. Його відкриття стало підтвердженням високого рівня відносин між Україною та НАТО. Метою його діяльності є сприяння участі України у програмі «Партнерство заради миру» (ПЗМ) з максимально повним використанням можливостей, закладених у цьому механізмі, а також поглиблення співпраці між НАТО та державними структурами України в рамках Річних національних програм. З 1 вересня 2015 року Офіс зв’язку НАТО в Україні очолює пан Александер Вінніков.

Офіс зв’язку має три основних завдання. Насамперед, це підтримання контактів з різними українськими установами та відповідними структурами НАТО, які опікуються розробкою та виконанням заходів по лінії відносин між Україною та НАТО у рамках РНП, ПЗМ та відповідно до Хартії Україна – НАТО. Він також підтримує постійні контакти з посольствами країн НАТО та країн-партнерів щодо розвитку двосторонньої та багатосторонньої співпраці. По-друге, надає консультації відповідним органам України та НАТО щодо заходів та напрямів можливого поглиблення співпраці. По-третє, бере безпосередню участь у підготовці і виконанні деяких практичних заходів таких, як військові навчання або проведення курсів з питань НАТО при Національному університету оборони України імені Івана Черняховського, сприяє налагодженню офіційних контактів між Україною та НАТО на усіх рівнях.

Центр інформації та документації НАТО в Україні був заснований в Києві у 1997 році, завданням якого є інформування української громадськості про НАТО та переваги партнерства між Україною та НАТО.

Представництво НАТО в Україні підтримує активні робочі стосунки з Посольством Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та Посольством Канади в Україні, які нині виконують роль Контактного посольства НАТО (у кожній країні-партнері НАТО призначає на два роки Посольство однієї з держав-членів своїм Контактним посольством за принципом ротації).

Адреса Представництва: 04112, Київ, Вул. Авіаконструктора І. Сікорського, 4-Л

Телефони: +380 (44) 290 00 44 - з питань до Офісу зв'язку НАТО;

                 +380 (44) 299 06 19 - з питань до Центру інформації та документації НАТО

Факс: (+38 044) 461-94-00

Ел. пошта: NROAdminUkraine@NRO.HQ.NATO.INT- з питань до Офісу зв'язку НАТО;

                   NIDCUkraine@NRO.HQ.NATO.INT - з питань до Центру інформації та документації НАТО

Україна-НАТО