Україна - НАТО

, Київ 09:40

У штаб-квартирі НАТО була відкрита виставка фотографій "Діти у війні"

24 квітня 2017, 15:23

Захід був відкритий Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе та Заступником Генсекретаря НАТО з питань публічної дипломатії Тачаном Ілдемом. Виставка була організована Місією України при НАТО спільно з Балто-Чорноморською Безпековою Конфедерацією за підтримки українського Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Участь у заході взяли переможці проекту "Ігри героїв", які перебувають у штаб-квартирі Альянсу з ознайомчим візитом.

У своєму вступному слові І.Климпуш-Цинцадзе зауважила, що на сьогодні кожна восьма українська дитина постраждала від конфлікту на сході України, майже 250 тисяч дітей – переселенці, а 100 тисяч дітей живуть у зоні зіткнення і стикаються із постійною загрозою постраждати від мін та боєприпасів.

Враховуючи той факт, що однією з головних причин смертності серед дітей є спрацювання вибухових предметів, Віце-прем'єр-міністр подякувала стороні НАТО за ту допомогу, яка надається у проведенні гуманітарного розмінування. За її словами, це є яскравим прикладом того, що Альянс для України залишається вірним другом і завжди готовий прийти на допомогу.

У свою чергу, Заступник Генсекретаря НАТО Т.Ілдем наголосив на тому, що світова спільнота не може забувати про те, що агресія Росії проти України триває і на сході України продовжують гинути люди. Він підкреслив, що під час контактів з російською стороною НАТО постійно закликає її вплинути на проросійських бойовиків задля припинення вогню. За словами Т.Ілдема, повне виконання Мінських домовленостей є єдиним шляхом відновлення миру.

Джерело